Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Wyniki sortowane według etykiety: uroczystość

Wiadomości

Nowe centra doskonałości naukowej na Uniwersytecie Jagiellońskim
uroczystość

Nowe centra doskonałości naukowej na Uniwersytecie Jagiellońskim

28.03.2023
28 marca w Collegium Novum UJ odbyła się uroczystość otwarcia trzech Centrów Doskonałości Naukowej Dioscuri. Trzech naukowców polskiego pochodzenia, którzy wcześniej pracowali w Niemczech, Szwajcarii oraz USA, powraca do Polski, dzięki polsko-niemieckiemu wsparciu finansowemu udzielonemu w ramach programu Dioscuri.
Read More o Nowe centra doskonałości naukowej na Uniwersytecie Jagiellońskim
Uniwersytet Jagielloński uhonorował prof. Krzysztofa Zamorskiego
uroczystość

Uniwersytet Jagielloński uhonorował prof. Krzysztofa Zamorskiego

23.03.2023
Profesor Krzysztof Zamorski - niestrudzony badacz, charyzmatyczny wykładowca, innowacyjny i skuteczny organizator życia naukowego i dydaktyki uniwersyteckiej - otrzymał w czwartek 23 marca srebrny medal "Plus ratio quam vis". Uhonorowany przez wiele lat związany był z Wydziałem Historycznym UJ, a także Biblioteką Jagiellońską, którą przeprowadził przez skomplikowany proces komputeryzacji oraz rozbudowy, wprowadzając ją w XXI wiek.
Read More o Uniwersytet Jagielloński uhonorował prof. Krzysztofa Zamorskiego
Inauguracja Światowego Kongresu Kopernikańskiego
uroczystość

Inauguracja Światowego Kongresu Kopernikańskiego

19.02.2023
19 lutego w Toruniu, w rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, która jest jednocześnie świętem noszącego jego imię toruńskiego uniwersytetu, zainaugurowany został Światowy Kongres Kopernikański, organizowany w 550. rocznicę urodzin wielkiego astronoma. Wydarzenie organizują wspólnie Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie i Instytut Historii Nauki Polskiej Akademii Nauk.
Read More o Inauguracja Światowego Kongresu Kopernikańskiego
Profesor Jacek Popiel doktorem <span lang="la">honoris causa</span> kieleckiej uczelni
uroczystość

Profesor Jacek Popiel doktorem honoris causa kieleckiej uczelni

19.01.2023
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel odebrał w czwartek tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach (UJK). Ten znakomity polski literaturoznawca i teatrolog jest drugim przedstawicielem społeczności akademickiej najstarszej polskiej uczelni, któremu przyznano tę zaszczytną godność.
Read More o Profesor Jacek Popiel doktorem honoris causa kieleckiej uczelni
Opłatek w Collegium Novum
uroczystość

Opłatek w Collegium Novum

21.12.2022
21 grudnia na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe środowiska akademickiego Krakowa. Wydarzenie to, będące integralną częścią kalendarza uroczystości uniwersyteckich, odbyło się ponownie po trzyletniej przerwie spowodowanej okresem pandemii - poprzednie takie spotkanie odbyło się w 2019 roku. Integralną częścią uroczystości było wspólne kolędowanie oraz składanie życzeń.
Read More o Opłatek w Collegium Novum