Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Kalendarz

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

20190509

Druga interdyscyplinarna konferencja naukowa "Człowiek w świecie technologicznym: antropologia technologii"

Date: 09.05.2019 - 10.05.2019
Organiser: Sekcja Filozofii Techniki KNSF UJ oraz Instytut Filozofii UJ
Contact: sekcjafilozofiitechniki@gmail.com.
Druga interdyscyplinarna konferencja naukowa

Głównym celem konferencji jest rozwój interdyscyplinarnego dialogu w obszarze antropologii technologii oraz integracja badaczy, którzy w swojej akademickiej pracy podejmują tematy związane z rolą i miejscem człowieka w dynamicznie zmieniającym się świecie ekspansji techniki i technologii.

Z uwagi na fakt, iż antropologia technologii (technoantropologia) jako odrębna dziedziny nauki jest ideą stosunkowo młodą adresatami konferencji są badacze pokrewnych dziedzin, takich jak cyber antropology, digital antropology, technoself-study. Organizatorzy zapraszają również naukowców z obszaru filozofii techniki, psychologii, literaturoznawstwa, badaczy nowych mediów, przedstawicieli świata sztuki elektronicznej oraz osoby podejmujące tematy związane z trans- i posthumanizmem.

Szczególnie chętnie wysłuchane zostaną referaty, w których autorzy zamierzają poprzez analizę antropologiczną rozważać sytuację człowieka wobec rozwoju technologii komputerowej i informacyjnej, środowiska wirtualnego oraz szeroko rozumianej sztucznej inteligencji (automatyzacja, autonomizacja, osobliwość).

20 minutowe referaty można zgłaszać za pomocą formularza rejestracyjnego dostępnego pod adresem tiny.pl/tmp72 do 31 marca 2019 roku.

W formularzu rejestracyjnym znajduje się ankieta dotycząca publikacji pokonferencyjnej. Ponadto autorom wybranych referatów zostanie zaproponowana publikacja ich wystąpień (w postaci wideo-artykułu) w czasopiśmie "Medialica".

Podobnie jak w ubiegłym roku w konferencji będzie można wziąć udział zdalnie, poprzez środowisko wirtualne Academia Electronica - dotyczy to zarówno udziału czynnego jak i biernego.

9 maja 2019 roku, po zakończeniu pierwszego dnia konferencji, będzie miało miejsce spotkanie założycielskie Polskiego Towarzystwa Filozofii Techniki. Osoby zainteresowane budowaniem tej inicjatywy zapraszamy do wypełnienia formularza dla członków założycieli, który znajduje się pod adresem tiny.pl/tml4h.

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj