Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Kalendarz

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

February 2024

20240212
Previous week
Next week

Zapisy na VII Dyktando Krakowskie

Date: 12.02.2024 - 03.03.2024
Place: Auditorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 33
Organiser: Wydział Polonistyki UJ
Zapisy na VII Dyktando Krakowskie

Uniwersytet Jagielloński w poniedziałek 12 lutego rozpoczyna zapisy na VII Dyktando Krakowskie, które odbędzie się 9 marca 2024 roku. To kolejna edycja imprezy, w trakcie której sprawdzić mogą się amatorzy języka ojczystego. Wydarzenie odbywa się w ramach Miesiąca Języka Ojczystego.

 

 

VII Dyktando Krakowskie będzie składało się z dwóch kategorii: „otwartej” (dla osób powyżej 15. roku życia) oraz „junior” (dla dzieci i młodzieży do 15. roku życia). Zwycięzca kategorii „otwartej” otrzyma tytuł Krakowskiego Mistrza Ortografii i atrakcyjne nagrody.

Jak w każdej edycji, w tej również nie zabraknie tradycyjnych krakowskich obwarzanków oraz upominków dla wszystkich uczestników. VII Dyktando Krakowskie odbędzie się w sobotę, 9 marca 2024 roku, w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Tradycyjnie tekst dyktanda zarówno dla młodych mistrzów ortografii, jak i dla profesjonalistów napisze dr hab. Mirosława Mycawka z Katedry Współczesnego Języka Polskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zapisy na VII Dyktando Krakowskie można dokonać poprzez formularz na stronie Miesiąca Języka Ojczystego: mjo.uj.edu.pl. Rejestracja odbywać się będzie w dwóch turach:

  • I tura: 12 – 22 lutego 2024;
  • II tura: 26 lutego – 3 marca 2024. 

Uwaga – liczba miejsc ograniczona! Regulamin wydarzenia, harmonogram oraz wszystkie inne potrzebne informacje dostępne są także na stronie mjo.uj.edu.pl.

Dyktando to główne wydarzenie Miesiąca Języka Ojczystego, odbywającego się od 21 lutego do 21 marca 2024 roku, organizowane przez Wydział Polonistyki UJ. W ramach MJO przeprowadzane są konkursy i warsztaty dla szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, a także konkurs na gadkę skierowany do szerszego grona odbiorców. Podczas całego MJO członkowie Koła Naukowego Językoznawców Studentów UJ będą prowadzić językoznawcze warsztaty w małopolskich szkołach.