Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

KONTAKT

tel. interwencyjny
606 406 158

email: sowa@uj.edu.pl

adres: Collegium Śniadeckiego
ul. Kopernika 27
I piętro, pok. 23,23a, 25
(za bramą od ulicy,
obok wejścia do Ogrodu Botanicznego)

Web Content Display Web Content Display

Skontaktuj się z nami, jeśli jesteś w kryzysie, masz problemy emocjonalne lub cierpisz psychicznie.

Możesz do nas przyjść codziennie, bez zapowiedzi i bez wcześniejszego umówienia terminu.

Funkcjonowanie ośrodka w okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień)

Dyżury psychologów:

poniedziałek - piątek 8.00- 20.00   
sobota 8.00-14.00 

W tych godzinach czynny jest telefon interwencyjny

Sekretariat czynny w godzinach 8.00-16.00 
tel. 12 663 36 83

15 sierpnia ośrodek będzie nieczynny

Web Content Display Web Content Display

Kto pracuje w ośrodku?

W centrum pracują doświadczeni psycholodzy, psychoterapeuci i interwenci kryzysowi. Większość osób które, prowadzą interwencje nie są zatrudnione w naszej uczelni. Nie spotkasz się z nimi potem na zajęciach.

Wykłady i grupy wsparcia prowadzone są przez ekspertów w danej dziedzinie. Zawsze zanim zgłosisz się do grupy czy na wykład, będziesz wiedział, kto prowadzi zajęcia.

Web Content Display Web Content Display

Zespół

mgr Jagna Kazienko

Kierownik Studenckiego Ośrodka Wsparcia i Adaptacji

Kierownik Studenckiego Ośrodka Wsparcia i Adaptacji

Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz całościowe szkolenie podyplomowe organizowane przez  Katedrę Psychiatrii CMUJ przygotowujące do ubiegania się o certyfikat psychoterapeuty (obecnie w trakcie certyfikacji).  Jestem certyfikowanym terapeutą środowiskowym. Ukończyłam kurs I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w Krakowskim Instytucie Psychoterapii, Ośrodku Poradnictwa i Terapii Rodzin Fundacji „Dom Terapii”,  Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Bochni, oddziale dziennym  PZP Pro-Psyche, oraz prowadząc własną praktykę w gabinecie.  Lubię pracować z grupami, rodzinami.  Prowadziłam szkolenia liczne szkolenie z zakresu umiejętności  miękkich,  komunikacji, radzenia sobie ze stresem, asertywności. Zajmuje się pomocą psychologiczną i psychoterapią osób  z zaburzeniami emocjonalnymi, nerwicowymi, osobowościowymi. W obszarze  psychologii interesuje mnie problematyka  relacyjna szczególnie w rodzinie  oraz radzenia sobie z traumą i kryzysami rozwojowymi.

Prywatnie lubię spędzać czas przy dobrej książce, jestem „filmożercą”, cenię sobie także kontakt z naturą zarówno fauną jak i florą.  

lek. med. Krzysztof Bańczyk

Ukończyłem Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Pracuję jako lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z psychiatrii dorosłych. Interesują mnie zaburzenia psychiczne młodych dorosłych, zaburzenia afektywne, zaburzenia wynikające z czynników środowiskowych i stylu życia.

Pasjonuję się piłką nożną, kawą oraz kulinariami.

mgr Lucyna Bogacz-Jonas

Jestem  psychologiem, psychoterapeutką, ukończyłam całościowe szkolenie przygotowujące mnie do certyfikatu psychoterapeuty SNPiTR PTP. Kończyłam kurs z zakresu pracy z ciałem, pracowała m.in. w ośrodku interwencji kryzysowej, punkcie konsultacyjnym dla ofiar przemocy domowej, na oddziale psychiatrycznym w Domu Pomocy Społecznej. Obecnie jestem w trakcie szkolenia z Psychodramy wg Moreno w Polskim Instytucie Psychodramy.

Interesuję się pracą z osobami w depresji, z zaburzeniami osobowości. Prywatnie  lubię wyprawy górskie, dosłownie każdy rodzaj ruchu, a w wolnym czasie słucham muzyki.

Dr n. med. Katarzyna Cyranka

Jestem psychologiem, psychoanalitykiem i psychoterapeutą. Ukończyłam także studia z nauk o rodzinie i filologii angielskiej, co pozwala mi łączyć wiedzę z zainteresowaniami w praktyce klinicznej i naukowe.

Interesuję się sportem, muzyką, hipnozą. Uwielbiam podróże, zwłaszcza poznawanie nowych, egzotycznych smaków.

Katarzyna Cyranka PhD in medicine

MA in psychology, MA in English philology and MA in family sciences. Psychotherapist, finalizing specialization in clinical psychology. Junior assistant psychologist at the University Hospital in Krakow and scientific and didactic employee of the Clinic of Adult Psychiatry in the Department of Psychiatry, Jagiellonian University Medical College; author of many publications; participant of many scientific and research projects. Member of the Board of the Krakow Branch of Polish Psychiatric Association, the President of the PTP Krakow Branch of the Scientific Section of Psychotherapy, member of the PTP Committee on Hypnosis, coordinator of the Society for Psychotherapy Research.

mgr Gabriela Juszczyk

Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyłam 4-letni Kurs Psychoterapii. Prowadzę psychoterapię więzi rodzic - niemowlę oraz psychoterapię osób dorosłych. Zawodowo interesuje mnie okołoporodowy oraz wpływ wczesnych relacji na rozwój emocjonalny dziecka.

W wolnych chwilach gotuję i praktykuję  jogę.

mgr Anna Klimaszewska

Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą w trakcie kursu atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne przy Oddziale Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic w Szpitalu Specjalistycznym im. dr J. Babińskiego w Krakowie. Doświadczenie zdobyłam pracując z pacjentami w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, w Szpitalu Babińskiego w Kobierzynie oraz w Ośrodku Poradnictwa i Terapii Rodzin. Prowadziłam terapię osób dorosłych oraz nastoletnich pracując indywidualnie, w grupie terapeutycznej oraz z rodzinami. Pracowałam z osobami cierpiącymi z powodu kryzysu zdrowia psychicznego: schizofrenii, chorób afektywnych, zaburzeń osobowości i zaburzeń zachowania.

mgr Marta Kogut

Jestem psychologiem i psychoterapeutką. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz kończę szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie. Stażowałam w różnych ośrodkach m.in. Zakładzie Terapii Rodzin i Psychosomatyki, Katedrze Psychoterapii UJ CM, a także pracowałam m.in. w Ośrodku Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach. Na co dzień pracuję indywidualnie, z rodzinami, a także z parami w prywatnej poradni Mind Center oraz w Ośrodku Poradnictwa i Terapii Rodzin.

Interesuję się terapią rodzin i par, terapią psychodynamiczną, a także gotowaniem i zdrowym odżywaniem.

mgr Anna Kosińska

Jestem dietetykiem, tytuł magistra zdobyłam na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalizuję się w żywieniowym wsparciu leczenia zaburzeń psychicznych, w tym zaburzeń odżywiania czy depresji oraz terapii nadwagi i otyłości.

Interesuję się psychodietetyką oraz psychologią odżywiania się.

mgr Katarzyna Krzykawska

Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na kierunku pedagogika, specjalizacja resocjalizacja. Posiadam certyfikat specjalisty psychoterapii uzależnień. Ukończyłam całościowe szkolenie systemowo-psychodynamiczne (psychoterapia zintegrowana) w CM UJ, atestowne przez Sekcję Naukową Psychoterapii i Terapii Rodzin PTP. Od 2009 roku pracuje jako psychoterapeuta w nurcie psychodynamicznym i systemowym. W pracy zajmuję się głównie problematyką uzależnień i współuzależnienia od substancji psychoaktywnych i uzależnień niechemicznych, zaburzeń osobowości, depresji i zaburzeń nastroju, kryzysów emocjonalnych, zaburzeń specyficznych dla okresu dojrzewania, doświadczania i stosowania przemocy.

Poza pracą jestem wielką pasjonatką sportu. Staram się jak najwięcej czasu spędzać aktywnie - bieganie, fitness, gry zespołowe. Fascynują mnie góry. Zaczęło się od wyjazdów w Bieszczady wiele lat temu. Przełomem była wyprawa na Kaukaz, po której góry wysokie stały się nowym celem. Kiedy chcę się zrelaksować sięgam po książki. Lubię reportaże, powieści, biografie.

mgr Dorota Maciaszek

Jestem socjologiem, absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Mam ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej. Szczególnie zajmuję się interwencją kryzysową, pracą z traumą (jestem certyfikowanym terapeutą EMDR - PTEMDR), pracą z żałobą, kryzysami osobistymi i rodzinnymi.

Prywatnie- lubię jazz, morze i koty.

mgr Monika Mazur

Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Ukończyłam psychologię na Wydziale Filozoficznym UJ, 4-letnie szkolenie w zakresie psychoterapii psychodynamicznej, a obecnie jestem w trakcie specjalizacji z psychologii klinicznej. Na co dzień pracuję w szczególności z osobami z doświadczeniem szerokiego spektrum zaburzeń psychotycznych oraz zaburzeń lękowych, nastroju i osobowości.

Poza zainteresowaniami związanymi z moim wykształceniem i pracą, moją pasją jest taniec.

mgr Aleksandra Michalska

Jestem absolwentką kierunku Psychologia Ogólna na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyłam również stosunki międzynarodowe i rosjoznawstwo. Doświadczenie w zawodzie psychologa zdobywałam w Poradni Zdrowia Psychicznego i na Oddziale Dziennym „Pro Vita” Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień oraz w Centrum Rozwoju STER. Jestem w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, szczególnie interesuje mnie tematyka zaburzeń osobowości.

W czasie wolnym często chodzę na siłownię i basen. Lubię kuchnię wegetariańską, literaturę i kino s-f oraz muzykę elektroniczną.

mgr Magdalena Pająk

Z wykształcenia jestem psychologiem i pedagogiem oraz psychoterapeutą w trakcie certyfikacji. Moje doświadczenia zawodowe związane są z pracą na oddziałach psychosomatyki, neurologii i psychogeriatrii. Obecnie jestem związana z Poradnią Zdrowia Psychicznego i Centrum Pomocy Rodzinie.

Jak na matkę przystało moim hobby są moi synowie. W wolnych chwilach relaksuję się przy dobrym kryminale.

mgr Katarzyna Podgórska

Jestem psychologiem, psychoterapeutką w trakcie kształcenia (PTP), coachem (ECPC) akredytowanym na poziomie Professional Certified Coach (ICF), trenerką zarządzania, licencjonowaną trenerką Komunikacji Transformującej™. Prowadzę terapie w Ośrodku Poradnictwa i Terapii Rodzin działającym przy Stowarzyszeniu Dobrej Nadziei w Krakowie. Pracuję również ze studentami, m.in. prowadząc zajęcia z zakresu psychologii relacji i komunikacji. Specjalizuję się w zagadnieniach związanych z rozwojem osobistym i zawodowym.

Interesuję się terapią indywidualną, par i rodzin. W wolnym czasie podróżuję z daleka od szlaków turystycznych.

mgr Martyna Stolpa

Psycholog w trakcie czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego oraz psychoonkolog. Pracuję na Oddziale Dziennym Rehabilitacji Psychiatrycznej oraz w Poradni Medi - Li- Norm - Ośrodku Terapii i Rehabilitacji Psychoz.

Szczególnie interesuje mnie sport, głównie squash oraz profilowanie kryminalne.

lek. med. Anna Tereszko

Jestem lekarką rezydentką w trakcie specjalizacji z psychiatrii dorosłych, psychologiem oraz doktorantką Wydziału Lekarskiego UJ Collegium Medicum. Od kilku lat angażuję się aktywistycznie, działając na rzecz społeczności LGBT+ w ramach Stowarzyszenia Queerowy Maj, gdzie również prowadzę grupę wsparcia GSRD (ang. gender, sexual and relationship diversities). Interesuję się także seksuologią i psychoterapią w nurcie poznawczo-behawioralnym. Prywatnie pasjonuję się japonistyką i roślinami.

mgr Marzena Trytek

Jestem psychologiem, psychoterapeutką w trakcie czteroletniego szkolenia w terapii poznawczo-behawioralnej w Krakowie. Ukończyłam następujące szkolenia profesjonalne: Racjonalna Terapia Zachowania (RTZ I), seksualność dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Szczególny obszar moich zainteresowań to: psychofizjologia stresu, zaburzenia lękowe, zaburzenia emocjonalne, depresja oraz zaburzenia psychosomatyczne. 

Posługuję się językami niemieckim i angielskim. Lubię sport, podróże i literaturę faktu.

mgr Daria Wojczuk-Kalandyk

Psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia do uzyskania certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i trener rozwoju osobistego. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Zakładzie Psychoterapii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

lek. med. Stanisław Żołądek

Jestem lekarzem rezydentem w trakcie specjalizacji z psychiatrii dorosłych. Ponadto jestem zatrudniony w Pracowni Seksuologii Katedry Psychiatrii UJ CM. Przyjmuję również pacjentów w poradni leczenia uzależnień w Stowarzyszeniu MONAR. Swoje umiejętności poszerzam w ramach czteroletniej Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS. Poza pracą w roli lekarza działam też w organizacjach pozarządowych - przede wszystkim w Stowarzyszeniu Profilaktyki i Wsparcia w zakresie HIV/AIDS "Jeden Świat", gdzie jestem wiceprezesem zarządu oraz - jako certyfikowany doradca okołotestowy - prowadzę poradnictwo w punkcie anonimowego i bezpłatnego testowania w kierunku HIV. Czas wolny przeznaczam głównie na tańce Złotej Ery Swingu.

mgr Marta Żuk

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W trakcie specjalizacji z psychologii klinicznej zaburzeń psychicznych. Posiadam ukończone całościowe szkolenie podyplomowe przygotowujące do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty PTP. Doświadczenie kliniczne zdobyłam w trakcie staży podyplomowych m.in.: w Katedrze Psychoterapii UJ CM przy ul. Lenartowicza w Krakowie (Oddział Dzienny Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Behawioralnych) oraz w Oddziale Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic Szpitala Klinicznego im. dr J. Babińskiego. Od ponad 10 lat pracuje w
5. Wojskowym Szpitalu Klinicznym. Zajmuję się psychoterapią indywidualną i grupową w podejściu psychodynamicznym.