Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

KONTAKT

tel. interwencyjny
(czynny 24 h)
606 406 158

email: sowa@uj.edu.pl

adres: Collegium Śniadeckiego
ul. Kopernika 27
I piętro, pok. 23,23a, 25
(za bramą od ulicy,
obok wejścia do Ogrodu Botanicznego)

Web Content Display Web Content Display

Skontaktuj się z nami, jeśli jesteś w kryzysie, masz problemy emocjonalne lub cierpisz psychicznie.

Możesz do nas przyjść codziennie, bez zapowiedzi i bez wcześniejszego umówienia terminu.

Czekamy na Ciebie w naszej siedzibie w Collegium Śniadeckiego
przy ul. Kopernika 27 w godzinach otwarcia:

  • od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00,
  • w  soboty i niedziele od godziny 10.00 do 14.00.

W sytuacji nagłej możesz do nas zadzwonić. Telefon jest czynny 24 godziny na dobę.

Web Content Display Web Content Display

Grupy wsparcia

W SOWA można skorzystać zarówno z pomocy indywidualnej, jak również dołączyć do grupy wsparcia, które prowadzone są przez ekspertów w danej dziedzinie.

Osoby biorące udział w grupach wsparcia podpisują deklarację wzajemnej poufności otrzymanych informacji. Biorąc udział w grupie przedstawiasz się tylko z imienia.

Grupy odbywają się w stałych terminach w Collegium Śniadeckiego przy ul. Kopernika 27 (I piętro, nr 25- sala grup wsparcia). Większość z nich ma charakter otwarty. Chęć udziału w grupie prosimy zgłaszać e-mailowo, z dopiskiem nazwy grupy, w której planujesz wziąć udział.

Grupa "Wzmacnianie zasobów"

prowadząca: mgr Katarzyna Podgórska - środa godz. 10.00

Łatwo Cię zranić, trudno Ci poradzić sobie z niepowodzeniami, nie umiesz radzić sobie ze stresem. Te zajęcia pomogą Ci wzmocnić swoje poczucie wartości i wypracować strategię radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

Grupa "Mindfulness"

prowadząca: mgr Katarzyna Podgórska - środa godz. 9.00

"Mindfulness - redukcja stresu" to program, który pomaga rozwinąć umiejętności skupiania uwagi na chwili obecnej. Praktyczne ćwiczenia i medytacje pomagają obniżyć stres, wzmocnić system odpornościowy i lepiej radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Grupa "Nie jesteś sam"

prowadząca: mgr Jagna Kazienko - poniedziałek godz. 16.00

Studiujesz ale twoje myśli od nauki odciąga coś co dzieje się w twoim życiu lub w życiu twoich bliskich. Straciłeś kogoś bliskiego, mierzysz się z żałobą, chorobą własną lub kogoś ze swojej rodziny. Jesteś ofiarą traumy i nie możesz sobie z tym poradzić. Pomożemy Ci przejść przez ten trudny czas.

Grupa "LGBT+"

prowadzący: lek. med. Anna Tereszko i lek. med. Stanisław Żołądek. Prosimy o zgłoszenia e-mailowe z dopiskiem "Grupa LGBT+". Spotkania grupy rozpoczną się w późniejszym terminie

Grupa dla osób mierzących się ze stresem mniejszościowym. 

Grupa "Houston mamy problem"

spotkania grupy rozpoczną się w późniejszym terminie

Grupa poświęcona zagadnieniom związanym z uzależnieniami oraz ryzykownym używaniem legalnych i nielegalnych substancji psychoaktywnych.

"Culture-shock" group

coach: dr n. med. Katarzyna Cyranka, Thursday - 9.00 a.m.

Foreign students, apart from experiencing challenges faced by the majority of young people starting their studies at universities (moving out of the family home, shaping own identity, adapting to the role of a student, learning efficient time management), struggle additionally with culture shock, connected with language barriers, homesickness, loneliness, social differences. Participation in the adjustment support group will help you in preventing negative effects of the period of adjustment and will give you tools to effectively deal in personal and academic life in a foreign country. Welcome! Conducted in English.