Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

KONTAKT

tel. interwencyjny
(czynny 24 h)
606 406 158

email: sowa@uj.edu.pl

adres: Collegium Śniadeckiego
ul. Kopernika 27
I piętro, pok. 23,23a, 25
(za bramą od ulicy,
obok wejścia do Ogrodu Botanicznego)

Web Content Display Web Content Display

Skontaktuj się z nami, jeśli jesteś w kryzysie, masz problemy emocjonalne lub cierpisz psychicznie.

Możesz do nas przyjść codziennie, bez zapowiedzi i bez wcześniejszego umówienia terminu.

Czekamy na Ciebie w naszej siedzibie w Collegium Śniadeckiego
przy ul. Kopernika 27 w godzinach otwarcia:

  • od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00,
  • w  soboty i niedziele od godziny 10.00 do 14.00.

W sytuacji nagłej możesz do nas zadzwonić. Telefon jest czynny 24 godziny na dobę.

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Wykłady otwarte

Wykłady otwarte

Wykłady dotyczące wybranego zagadnienia dotyczącego promocji zdrowia psychicznego odbywać się będą w trakcie roku akademickiego w ostatni czwartek miesiąca o godzinie 18.30 w Collegium Śniadeckiego, ul. Kopernika 27, II piętro, sala wykładowa nr 32.

 

Kolejny wykład, zatytułowany "Jeśli musisz, rób to bezpiecznie. Refleksje toksykologa", wygłosi dr Piotr Hydzik (Oddział Kliniczny Toksykologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie). Zapraszamy 30 maja o godz. 18.30.

 

Dr Piotr Hydzik - absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie (aktualnie UJ Collegium Medicum). Ukończył specjalizację w zakresie chorób wewnętrznych II stopnia, specjalizację z gastroenterologii oraz toksykologii klinicznej. W 2004 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych. Doświadczenie zdobywał w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. G. Narutowicza w Krakowie, Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera w Krakowie. Obecnie kierownik Oddziału Toksykologii w Oddziale Klinicznym Klinik Chorób Wewnętrznych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Ma wieloletnie doświadczanie w diagnostyce i leczeniu schorzeń przewodu pokarmowego w tym schorzeń wątroby. Specjalizuje się w leczeniu schorzeń wątroby, zwłaszcza o etiologii toksycznej (alkohol, leki, w przebiegu uzależnień od substancji psychoaktywnych).

Poprzednie wykłady:

  • "Rozmowa nie boli. Problemy psychiczne studentów" prof. Dominika Dudek. (25 kwietnia 2019)

 

Web Content Display Web Content Display

Cykl dyskusji o naturze ludzkiej "Rozmowy o Człowieku"

Spotkania i dyskusje poprowadzi prof. Dominika Dudek z O/K Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego. 

Rozmowy, których organizatorami są Klinika Psychiatrii Collegium Medicum UJ, Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych oraz Polska Akademia Umiejętności odbywają się w Dużej Auli PAU przy ul. Sławkowskiej 17 o godz. 18.00.

Prof. dr hab. Dominika Dudek:

Podczas "Rozmów o Człowieku" nie unikamy tematów trudnych i kontrowersyjnych, a do takich należy styk nauki i duchowości. Z moimi gośćmi będę rozmawiać o szatanie, egzorcyzmach, zaburzeniach psychicznych. O tym czy czy egzorcyzmy mogą być pomocne? Czy mogą „wyleczyć” zaburzenie (np. siłą sugestii) czy raczej je wzmacniają? Dlaczego współcześnie, w XXI wieku egzorcyzmy i wiara w opętanie przez diabła są popularne? Czy tak jest na całym świecie? Czy to się zmienia w czasie? Od czego to zależy w kontekście kulturowym i historycznym? Czy jest to zjawisko pozytywne (np. zwracanie uwagi na duchowość, rozwój duchowy), czy negatywne, nasilające różnego rodzaju zaburzenia psychiczne?

Dziedzina, którą reprezentuję - psychiatria - uczy pokory wobec człowieka, uczy zaciekawienia człowiekiem, uczy poznawania człowieka z wielu perspektyw i w różnych kontekstach. Obcowanie z tak subtelną materią, jaką jest psychika, zobowiązuje do zadawania ważnych pytań o kondycję człowieka we współczesnym świecie, do zaangażowania, niepozostawania obojętnym wobec otaczającej nas rzeczywistości. Rzeczywistość ta bywa trudna - jesteśmy zalewani chłamem i kiczem, w natłoku milionów zbędnych informacji ginie to, co piękne, istotne i wartościowe. Na taką rzeczywistość nie należy się obrażać, lecz starać się ją zmieniać i wzbogacać „robiąc swoje”. A wszakże nie ma nic cenniejszego i bardziej wzbogacającego niż spotkanie z mądrym człowiekiem.

Mam nadzieję, że „Rozmowy o Człowieku” ze wspaniałymi, mądrymi i pięknymi ludźmi będą otwierać nasze umysły, prowokować do wysiłku intelektualnego, zaciekawiać, inspirować i poszerzać przestrzeń wewnętrznej wolności. Tego Państwo i sobie życzę, dedykując nasze spotkania pamięci Profesora Jerzego Vetulaniego - człowieka o pięknym umyśle.