Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Studentka UJ nagrodzona przez Polsko-Chińską Radę Biznesu

Studentka UJ nagrodzona przez Polsko-Chińską Radę Biznesu

W ubiegłym tygodniu, podczas noworocznego spotkania członków i partnerów Polsko-Chińskiej Rady Biznesu, ogłoszono zwycięzców 2. edycji konkursu na najlepsze prace z zakresu współczesnej współpracy gospodarczej Polski i Chin. Wśród 4 najlepszych autorów znalazła się Natalia Ojczyk, studentka Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego (IBiDW UJ).


"Celem przyświecającym inicjatorom i partnerom konkursu było kreowanie przyszłych liderów i ekspertów współpracy biznesowej między Polską i Chinami. Druga edycja dowiodła trafności tej idei. Do konkursu zgłoszono kilkanaście prac z polskich i chińskich ośrodków akademickich, które według opinii członków kapituły konkursu były na wyrównanym i wysokim poziomie merytorycznym. Widać było w tych pracach pasję i zaangażowanie" - czytamy w komunikacie prasowym Stowarzyszenia Polsko-Chińskiej Rady Biznesu.

Laureatami 2. edycji konkursu zostali: Agnieszka Chytła (Politechnika Rzeszowska, 1. miejsce), Mikołaj Woźniak (Shanghai University, 2. miejsce) i Natalia Ojczyk (Uniwersytet Jagielloński, 3. miejsce). Wyróżniono także pracę Karola Dudka z Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Zwycięzcy otrzymali stypendium w Państwie Środka, płatny staż oraz nagrody rzeczowe.

Natalia Ojczyk ukończyła studia azjatyckie w IBiDW UJ. Obecnie kontynuuje naukę na kierunku studia dalekowschodnie II stopnia. Kapituła konkursu nagrodziła ją pracę licencjacką Strefy ekonomiczne w Chinach na przykładzie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Shenzen oraz Szanghajskiej Pilotażowej Strefy Wolnego Handlu, której promotorem był dr Rafał Kwieciński z Katedry Azji Wschodniej i Południowej UJ. Laureatka aktualnie przebywa na rocznym stypendium Instytutu Konfucjusza w Szanghaju. Współtworzy też portal Puls Azji, w którym zamieszcza artykuły dotyczące Chin.

Organizatorem konkursu była Polsko-Chińska Rada Biznesu, we współpracy z HSBC Bank Polski, Haitong Bank oraz wsparciem i patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce.

Nagrodę w konkursie odebrał dr Rafał Kwieciński, promotor Natalii Ojczyk (fot. Materiały prasowe organizatorów)

Recommended
Doktorantka Wydziału Polonistyki nagrodzona za pracę magisterską
Studenci UJ wyróżnili pracowników uczelni
Stypendium im. M. J. Łyska dla Dominika Burka
Nagrody Urzędu Patentowego RP za najlepsze prace naukowe

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj