Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

23
piątek
23.10.2020
Dodaj nowe wydarzenie
Wybrany Dzień
IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa Młodych Badaczy
calendar IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa Młodych Badaczy

23.10.2020 - 25.10.2020

W imieniu Komitetu Organizacyjnego mamy zaszczyt zaprosić Państwa na IX Ogólnopolską Konferencję Naukową Młodych Badaczy pt. "Człowiek w zmieniającym się środowisku", która odbędzie się w dniach 23-25 października 2020 roku. Wydarzeniu patronuje rektor UJ prof. Jacek Popiel.
więcej o IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa Młodych Badaczy
Trwające
Oblicza postpamięci 4: Narracje alternatywne i marginalizowane
calendar Oblicza postpamięci 4: Narracje alternatywne i marginalizowane

22.10.2020 - 23.10.2020

Instytut Studiów Międzykulturowych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Instytut Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają do udziału w konferencji "Oblicza postpamięci 4: Narracje alternatywne i marginalizowane". Dwudniowe obrady będę miały formę zdalną (online).
więcej o Oblicza postpamięci 4: Narracje alternatywne i marginalizowane
Małopolskie Dni Gastroenterologii Dziecięcej
calendar Małopolskie Dni Gastroenterologii Dziecięcej

22.10.2020 - 24.10.2020

Konferencja jest kierowana do wszystkich lekarzy zainteresowanych chorobami przewodu pokarmowego u dzieci, na którą zapraszani są eksperci w zakresie gastrologii, leczenia żywieniowego, badań obrazowych i endoskopii z całego kraju co gwarantuje wyjątkowy poziom merytoryczny konferencji.
więcej o Małopolskie Dni Gastroenterologii Dziecięcej
Rekrutacja do Stowarzyszenia All In UJ
calendar Rekrutacja do Stowarzyszenia All In UJ

21.10.2020 - 30.10.2020

Nabór w tym roku ruszył pod hasłem: "We are All In UJ #TOGETHER". Zaproszenie skierowane jest do wszystkich, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności miękkie i organizacyjne, zdobywać kompetencje, mają pomysły na różne inicjatywy, przy realizacji których chcą poznać wyjątkowych ludzi.
więcej o Rekrutacja do Stowarzyszenia All In UJ
Z@miast Targów. Zaprasza Wydawnictwo UJ
calendar Z@miast Targów. Zaprasza Wydawnictwo UJ

19.10.2020 - 23.10.2020

Pierwsza, wiosenna edycja cyklu wydarzeń cieszyła się ogromną popularnością, teraz Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza na odsłonę jesienną. W trakcie pięciu dni porozmawiamy z naukowcami, pisarzami i tłumaczami, przeczytamy fragmenty nowości książkowych, pokażemy, jak wygląda praca w Wydawnictwie.
więcej o Z@miast Targów. Zaprasza Wydawnictwo UJ
Tydzień mózgu 2020 [ONLINE]
calendar Tydzień mózgu 2020 [ONLINE]

19.10.2020 - 24.10.2020

Tegoroczna edycja Tygodnia Mózgu, która została przeniesiona z pierwotnego, wiosennego terminu, na październik 2020 roku, odbędzie się w formie zdalnej pod hasłem "Osiągnięcia neuronauki w XX i XXI wieku".
więcej o Tydzień mózgu 2020 [ONLINE]
XI Tydzień Otwartej Nauki (Open Access Week)
calendar XI Tydzień Otwartej Nauki (Open Access Week)

19.10.2020 - 25.10.2020

Wydarzenie ma na celu promowanie otwartego dostępu do publikacji naukowych, danych badawczych, dokumentów dźwiękowych czy filmów. Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem "Otwieraj z sensem: działaj, by wyrównywać szanse i zapobiegać wykluczeniu" (Open with purpose: taking action to built structural equity and inclusion).
więcej o XI Tydzień Otwartej Nauki (Open Access Week)
Dołącz do orkiestry kameralnej UJ - przesłuchania online
calendar Dołącz do orkiestry kameralnej UJ - przesłuchania online

17.10.2020 - 31.10.2020

Zaproszenie do współpracy skierowane jest do osób, które ukończyły przynajmniej drugi stopień szkoły muzycznej, chciałyby regularnie uczestniczyć w próbach orkiestry, występować i podnosić swoje umiejętności.
więcej o Dołącz do orkiestry kameralnej UJ - przesłuchania online
"Beethoven - wielki inspirator" - wystawa manuskryptów muzycznych
calendar

09.10.2020 - 23.10.2020

Wystawa odbywa się w ramach przełożonego na październik z pierwotnego, wiosennego terminu, 24. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Na wystawie organizowanej w roku jubileuszu 250-lecia urodzin kompozytora, zaprezentowane zostaną rękopisy muzyczne Beethovena oraz kompozytorów czerpiących inspirację z bogatego dziedzictwa, które po sobie pozostawił.
więcej o "Beethoven - wielki inspirator" - wystawa manuskryptów muzycznych
Wystawa "Grzegorz Zygier Twoone next"
calendar Wystawa

08.10.2020 - 07.11.2020

Wystawa, przygotowana z okazji 40-lecia twórczości artysty, prezentuje czarno-białe fotografie wykonane w ostatnich latach, w których Grzegorz Zygier koncentruje się na problemach formy. Proponuje świat iluzji, w którym często dominują jako archetypy ascetyczne kształty, figury.
więcej o Wystawa "Grzegorz Zygier Twoone next"
Naukowe Czwartki z Uniwersytetem Jagiellońskim
calendar Naukowe Czwartki z Uniwersytetem Jagiellońskim

08.10.2020 - 07.01.2021

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego (WFAIS UJ) ma przyjemność zaprosić nauczycieli i uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół średnich do udziału w wykładach popularnonaukowych z cyklu Naukowe Czwartki. Spotkania online będą odbywać się raz w miesiącu o godz. 10.30.
więcej o Naukowe Czwartki z Uniwersytetem Jagiellońskim
Bliżej Nauki teraz online
calendar Bliżej Nauki teraz online

06.10.2020 - 19.01.2021

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego (WFAIS UJ) zaprasza wszystkich zafascynowanych nauką do udziału w cyklu wykładów popularnonaukowych Bliżej Nauki, które odbywać się będą we wtorki o godz. 18.15 dwa razy w miesiącu. Uczestnictwo w wykładach jest bezpłatne.
więcej o Bliżej Nauki teraz online
Obiekt miesiąca: Globusy Felkla
calendar Obiekt miesiąca: Globusy Felkla

01.10.2020 - 31.10.2020

Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego rozpoczęło wraz z nowym rokiem akademickim nowy cykl wystawienniczy zatytułowany "Obiekt miesiąca", w ramach którego co miesiąc będzie prezentować eksponaty na co dzień nie pokazywane szerokiej publiczności. Obiekt można oglądać w Librarii Collegium Maius na podstawie zakupionego biletu na ekspozycję stałą.
więcej o Obiekt miesiąca: Globusy Felkla
Konkurs fotograficzny "Camera Jagellonica"
calendar Konkurs fotograficzny

21.09.2020 - 01.11.2020

Czwarta edycja konkursu fotograficznego, którego ideą jest zintegrowanie środowiska akademickiego, przybliżenie historii uczelni oraz pokazanie aktualnych przedsięwzięć. Do przesyłania fotografii zapraszamy studentów, doktorantów, absolwentów oraz sympatyków UJ. Poprzez zdjęcia chcemy pokazać, że nasz uniwersytet to nie tylko najstarsza uczelnia w Polsce, ale także miejsce, gdzie można realizować swoje pasje oraz poznać niezwykłych ludzi.
więcej o Konkurs fotograficzny "Camera Jagellonica"
W piwnicach Collegium Maius prezentowane są plakaty muzealnych wystaw
calendar W piwnicach Collegium Maius prezentowane są plakaty muzealnych wystaw

31.08.2020 - 30.11.2020

Od poniedziałku 31 sierpnia br. zapraszamy ponownie do piwnic Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Działalność wznawia znajdującą się w podziemiach kawiarnia "U Pęcherza", w której jest prezentowana, po raz pierwszy w placówki, wystawa poświęcona plakatowi muzealnemu.
więcej o W piwnicach Collegium Maius prezentowane są plakaty muzealnych wystaw
Uniwersytet Jagielloński bierze udział w akcji "Rowerem do pracy"
calendar Uniwersytet Jagielloński bierze udział w akcji

15.06.2020 - 30.11.2020

15 czerwca br. ruszyła kolejna edycja programu Urzędu Miasta Krakowa "Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca... i tak w kółko". Kampania jest adresowana do krakowskich i podkrakowskich firm i instytucji, które troszczą się o zdrowie i sprawność fizyczną swoich pracowników, a także dbają o poprawę jakości życia w mieście poprzez ograniczenie ruchu samochodowego. Mogą w niej wziąć udział osoby zatrudnione w Uniwersytecie Jagiellońskim.
więcej o Uniwersytet Jagielloński bierze udział w akcji "Rowerem do pracy"
Law Against Pandemic
calendar Law Against Pandemic

07.04.2020 - 31.10.2020

Law Against Pandemic to interdyscyplinarna, międzynarodowa, wielojęzyczna inicjatywa, mająca na celu analizę wzajemnego wpływu prawa i pandemii. Wspólna debata ma przyczynić się do wypracowania trwałych i efektywnych rozwiązań – nie tylko w zakresie łagodzenia skutków SARS-CoV-2, ale także w zakresie prewencji zagrożeń epidemiologicznych.
więcej o Law Against Pandemic
Wkrótce
Spotkanie online z kurdyjskim pisarzem Mehmetem Dicle
calendar Spotkanie online z kurdyjskim pisarzem Mehmetem Dicle

24.10.2020

Pracownia Studiów Kurdyjskich UJ zaprasza na spotkanie "Gorączka" Mehmeta Dicle - pierwszy przekład prozy kurdyjskiej w Polsce, które będzie miało miejsce podczas Targów Książki. Gościem wydarzenia będzie kurdyjski pisarz Mehmet Dicle. Spotkanie poprowadzi tłumaczka książki dr hab. Joanna Bocheńska z Pracowni Studiów Kurdyjskich Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Spotkanie online z kurdyjskim pisarzem Mehmetem Dicle
2020 Annual Humanistic Management Conference: Unity in Diversity
calendar 2020 Annual Humanistic Management Conference: Unity in Diversity

04.11.2020 - 06.11.2020

Hasłem przewodnim ósmej konferencji z cyklu Annual Humanistic Management Conference będzie Jedność w Różnorodności (unity in diversitt). Współorganizatorem wydarzenia, które w tym roku odbędzie się online, jest Instytut Kultury UJ.
więcej o 2020 Annual Humanistic Management Conference: Unity in Diversity
Jak wspierać zdrowie psychiczne w sieci i w życiu? - konferencja trenersko - coachingowa
calendar Jak wspierać zdrowie psychiczne w sieci i w życiu? - konferencja trenersko - coachingowa

07.11.2020 - 08.11.2020

Działające przy Instytucie Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego Koło Nauk Psychologicznych PRAGMA zaprasza na IX edycję konferencji trenersko- coachingowej PROFECTUS, która będzie poświęcona zagadnieniu "Jak wspierać zdrowie psychiczne w sieci i w życiu", która odbędzie się online w dniach 7-8 listopada 2020.
więcej o Jak wspierać zdrowie psychiczne w sieci i w życiu? - konferencja trenersko - coachingowa
Konferencja "Badania w sektorze kultury. Przyszłość i zmiana"
calendar Konferencja

19.11.2020 - 20.11.2020

Druga edycja konferencji poświęconej badaniom w sektorze kultury, kontynuuje rozważania podjęte w trakcie konferencji "Badania publiczności w instytucjach kultury", która odbyła się w kwietniu 2019 roku w Krakowie.
więcej o Konferencja "Badania w sektorze kultury. Przyszłość i zmiana"
Ewolucja, emancypacja, europeizacja kultury w procesach integracyjnych. Perspektywa interdyscyplinarna
calendar Ewolucja, emancypacja, europeizacja kultury w procesach integracyjnych. Perspektywa interdyscyplinarna

03.12.2020 - 04.12.2020

Jak kultura europejska poruszała się w dualizmie: tradycji i nowoczesności? Jak przyswajała normy biurokratyczno-finansowe UE? W jakim reżimie światopoglądowym funkcjonowała? Czy stawała się lewicowa, prawicowa, prodemokratyczna, liberalna, konserwatywna, postmodernistyczna? Te oraz inne kwestie poruszone zostaną w trakcie interdyscyplinarnej konferencji współorganizowanej przez Instytut Europeistyki UJ.
więcej o Ewolucja, emancypacja, europeizacja kultury w procesach integracyjnych. Perspektywa interdyscyplinarna
Powrót do góry

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj