Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20201019

Tydzień mózgu 2020 [ONLINE]

Data: 19.10.2020 - 24.10.2020
Organizator: Polskie Towarzystwo Przyrodników im. Kopernika, Zakład Biologii i Obrazowania Komórki UJ, Zakład Biochemii Mózgu Instytutu Farmakologii im. Jerzego Maja PAN, Komitet Neurobiologii PAN, Centrum Promocji i Komunikacji UJ (Cafe Nauka)
Tydzień mózgu 2020 [ONLINE]

Tegoroczna edycja Tygodnia Mózgu, która została przeniesiona z pierwotnego, wiosennego terminu, na październik 2020 roku, odbędzie się w formie zdalnej pod hasłem "Osiągnięcia neuronauki w XX i XXI wieku".

Wykłady będą transmitowane na Facebooku Cafe Nauka i YouTubie Uniwersytetu Jagiellońskiego. Link będzie zamieszczony także na stronie: ptpk.org/tydzien_mozgu.html pod informacją dotyczącą danego wykładu w dniu podanym na początku akapitu z informacją o wykładzie.

Osoby pragnące zadać pytania dotyczące konkretnego wykładu, mogą to zrobić wysyłając je w dniu emisji wykładu do godz. 20:00 na adres: biuro@ptpk.org, podając swoje imię i nazwisko (fikcyjne lub prawdziwe) i tytuł wykładu. Odpowiedzi będą opublikowane po przesłaniu ich przez wykładowcę, do których link zamieszczony zostanie na stronie ptpk.org/tydzien_mozgu.html pod linkiem do wykładu w możliwie najkrótszym czasie.

W tegorocznej edycji wydarzenia zapraszamy na sześć wykładów prowadzonych przez znamienitych specjalistów z dziedziny neurologii: 

  • dr hab. Martę Obarę-Michlewską (Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. Mirosława Mossakowskiego PAN, Warszawa), 
  • prof. dr hab. Jolantę Barańską (Instytut Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN, Warszawa), 
  • dr. hab. Grzegorza Kreinera (Zakład Biochemii Mózgu, Instytut Farmakologii im. Jerzego Maja PAN, Kraków), 
  • dr Joannę Chłopicką (Zakład Bromatologii, Wydział Farmaceutyczny Collegium Medicum, Uniwersytet Jagielloński, Kraków), 
  • dr hab. Małgorzatę Zawadzką (Instytut Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN, Warszawa),
  • dr hab. Małgorzatę Kossut (Instytut Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego, PAN, Warszawa).

Wstęp do wykładów i prowadzenie dyskusji: prof. dr hab. Elżbieta Pyza (Zakład Biologii i Obrazowania Komórki Instytutu Zoologii i Badań Biomedycznych UJ) i prof. dr hab. Irena Nalepa (Zakład Biochemii Mózgu, Instytut Farmakologii im. J. Maja PAN).

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj