Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

17
wtorek
17.05.2022
Przejdź do wydarzeń
Wkrótce
calendar
Międzynarodowa konferencja ScienceCon

18.05.2022

Konferencja połączona będzie z uroczystością wręczenia nagród THE Impact Rankings 2022. Adresatami wydarzenia są osoby odpowiedzialne za zarządzanie nauką i zrównoważonym rozwojem uczelni – przedstawiciele władz, dyrektorzy funkcyjni, menedżerowie. ScienceCon 2022 będzie realizowany w trybie stacjonarnym.
więcej o Międzynarodowa konferencja ScienceCon
calendar
I Kongres Polskiego Przekładoznawstwa: Koncepcje – Metodologie – Działania

19.05.2022 - 21.05.2022

Polskie przekładoznawstwo to rozległa, wewnętrznie zróżnicowana, wielowymiarowa, otwarta i aktywna przestrzeń badawcza, zaskakująca nie tylko bogactwem i samoświadomością własnej historii, mnogością konceptów metodologicznych, szerokością perspektyw oraz różnorodnością i precyzją narzędzi analitycznych, ale także dynamizmem działań ukierunkowanych na reintegrację historycznie rozproszonych dziedzin wiedzy oraz wzrastającym prestiżem we współczesnej humanistyce.
więcej o I Kongres Polskiego Przekładoznawstwa: Koncepcje – Metodologie – Działania
calendar
XII Kongres Młodej Socjologii

20.05.2022 - 22.05.2022

Koło Naukowe Studentów i Studentek Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zaprasza do udziału w XII Kongresie Młodej Socjologii, który odbędzie się online. W tym roku po raz drugi konferencja będzie mieć charakter międzynarodowy. Zachęcamy do zgłaszania referatów w języku angielskim, których propozycje można zgłaszać do 10 kwietnia br.
więcej o XII Kongres Młodej Socjologii
calendar
Młodzi o sporcie

25.05.2022

Trwa nabór tekstów do monografii i zgłoszeń do czynnego udziału w VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Młodzi o Sporcie" organizowanej przez Koło Naukowe Managerów Sportu UJ oraz Instytut Przedsiębiorczości UJ. Wydarzenie jest adresowane do pasjonatów szeroko rozumianej branży sportowej. Motywem przewodnim tegorocznej konferencji są bariery rozwoju osobistego, organizacyjnego i sektorowego pojawiające się na rynku sportu.
więcej o Młodzi o sporcie
calendar
Bój, myśl i szermierka słowa - życie, myśl i twórczość Zygmunta Krasińskiego

27.05.2022

Sekcja Dziejów Myśli Politycznej Koła Naukowego Historyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zaprasza do udziału w studencko-doktoranckiej VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Bój myśli i szermierka słowa – życie, myśl i twórczość Zygmunta Krasińskiego", która odbędzie się w Collegium Witkowskiego w Krakowie.
więcej o Bój, myśl i szermierka słowa - życie, myśl i twórczość Zygmunta Krasińskiego
calendar
Staropolski alchimista. Nauka i sztuka w literaturze dawnej

27.05.2022

Koło Naukowe Literatury Dawnej UJ zaprasza do udziału w ogólnopolskiej studencko-doktoranckiej konferencji naukowej pt. "Staropolski alchimista. Nauka i sztuka w literaturze dawnej", organizowanej pod patronatem Katedry Historii Literatury Staropolskiej UJ oraz Katedry Komparatystyki Literackiej UJ. Wydarzenie odbędzie się zdalnie za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.
więcej o Staropolski alchimista. Nauka i sztuka w literaturze dawnej
calendar
Geopolityka - nauka czy ideologia?

27.05.2022 - 28.05.2022

Koło Myśli Geopolitycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza wszystkich studentów i doktorantów na ogólnopolską konferencję naukową "Geopolityka - nauka czy ideologia?". Wydarzenie odbędzie się w siedzibie Wydziału Studiów Międzynarodowych i UJ. Głównym celem konferencji jest refleksja nad szeroko pojętą myślą geopolityczną, jej genezą, teorią i praktyką.
więcej o Geopolityka - nauka czy ideologia?
calendar
Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Szkoła 2022"

01.06.2022

Koło Naukowe Metodyki Polonistycznej UJ, działające przy Katedrze Polonistycznej Edukacji Nauczycielskiej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, serdecznie zaprasza pracowników naukowych, studentów, a także nauczycieli na Międzynarodową Konferencję Naukową "Szkoła 2022". Wydarzenie odbędzie się online za pośrednictwem platformy MS Teams.
więcej o Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Szkoła 2022"
calendar
Obywatel w centrum działań e-administracji w Unii Europejskiej

08.06.2022 - 09.06.2022

Konferencja poświęcona jest analizie implementacji i funkcjonowania e-administracji w Polsce i Europie, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu cyfryzacji na działania administracji publicznej wobec obywateli. Transformacja cyfrowa administracji postrzegana jest jako odpowiedź na potrzebę dostosowania działań administracji publicznej to zmieniających się potrzeb społeczeństwa.
więcej o Obywatel w centrum działań e-administracji w Unii Europejskiej
calendar
XIII Festiwal Dyplomatyczny

09.06.2022 - 10.06.2022

Koło Studentów Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego (KSSM UJ) zaprasza na XIII edycję flagowej konferencji naukowej "Festiwal Dyplomatyczny". Wydarzenie odbędzie się w formie online i będzie miało charakter międzynarodowy. Konferencja ma na celu opisanie wydarzeń, wyzwań oraz szans, jakie stoją obecnie przed Unią Europejską oraz w najbliższej przyszłości.
więcej o XIII Festiwal Dyplomatyczny
Powrót do góry

Widok zawartości stron Widok zawartości stron