Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Popularne artykuły Popularne artykuły

Popularne wydarzenia

Copernicus Festival 2024: "Maszyna"

Copernicus Festival 2024: "Maszyna"

Copernicus Festival od lat pokazuje wzajemne przenikanie się kultury i nauki. W tym roku skupimy się na maszynach – przyjrzymy się zarówno rozwojowi naszej technologii, jak i temu, co metafora maszyny wnosi do naszego rozumienia świata i samych siebie. W ciągu sześciu dni będzie można usłyszeć wykłady wybitnych ekspertów, wziąć udział w angażujących dyskusjach czy warsztatach a także zobaczyć inspirujące filmy i wystawy, nawiązujące do tegorocznego hasła festiwalu.
Liczba wyświetleń: 2128
Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

25 kwietnia odbędą się wybory rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego na kadencję 2024-2028. Rada Uczelni wskazała jako kandydatów na ten urząd cztery osoby: prof. Armena Edigariana, prof. Tomasza Grodzickiego, prof. Piotra Jedynaka i prof. Dorotę Malec. Kolegium Elektorów UJ zaopiniowało termin i miejsce spotkania kandydatów z elektorami i innymi członkami wspólnoty uczelni. Odbędzie się ono 17 kwietnia o godz. 12.00 w Auditorium Maximum przy ul. Krupniczej 33. Spotkanie będzie transmitowane online na kanale UJ live.
Liczba wyświetleń: 1454
Zjazd Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Zjazd Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

W roku 2024 mija 60 lat od momentu powstania Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ramach Jubileuszu odbywa się wiele ciekawych wydarzeń, z których jedno ma szczególny wymiar historyczny - w dniach od 14 do 15 września odbędzie się pierwszy w historii Zjazd Absolwentów UJ, otwarty dla wszystkich, którzy ukończyli studia na naszej Uczelni, niezależnie od wydziału czy kierunku.
Liczba wyświetleń: 1386
Konkurs o Nagrodę im. Stefanii Karoliny Tatarówny

Konkurs o Nagrodę im. Stefanii Karoliny Tatarówny

Dział ds. Bezpieczeństwa i Równego Traktowania – Bezpieczni UJ we współpracy z projektem MINDtheGEPs mają zaszczyt ogłosić konkurs na najlepszą pracę magisterską i doktorską uwzględniającą perspektywę gender.
Liczba wyświetleń: 1349
Wspólny koncert chóru <span lang='la'>Camerata Jagellonica</span> oraz Orkiestry Uniwersytetu w Heidelbergu

Wspólny koncert chóru Camerata Jagellonica oraz Orkiestry Uniwersytetu w Heidelbergu

Głównym punktem artystycznym koncertu będzie wspólne wykonanie "Glorii" Francisa Poulenca. W programie znajdą się także utwory takich kompozytorów jak: Maurice Duruflé, Giovanni Gabrieli i Henryk Mikołaj Górecki. Wstęp wolny.
Liczba wyświetleń: 1276
Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego

Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego

12 maja przypada 660. rocznica założenia przez króla Kazimierza Wielkiego najstarszej polskiej uczelni – Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dzień ten obchodzony jest jako Święto UJ. W tym roku uroczystości rozpoczną się 10 maja w Katedrze Wawelskiej, gdzie o godz. 9.00 złożone zostaną wieńce i kwiaty na grobach fundatorów naszej uczelni - Kazimierza Wielkiego, królowej Jadwigi i Władysława Jagiełły.
Liczba wyświetleń: 1269
Wystawa "Zawsze pomiędzy poza – książki Radosława Nowakowskiego"

Wystawa "Zawsze pomiędzy poza – książki Radosława Nowakowskiego"

W Bibliotece Jagiellońskiej zaprezentowane zostaną książki Radosława Nowakowskiego - muzyka, bębniarza w zespole Osjan oraz twórcy książki niekonwencjonalnej. Artysta łączy w swoich dziełach dwa kierunki: liberaturę i książkę artystyczną. Oprócz słów wykorzystuje materialne cechy książki, takie jak ilustracje, format, kształt, kolor i rodzaj czcionki. Na wystawie zaprezentowane zostaną długie leporella, harmonijkowe dzieła, które zaciekawiają zarówno formą, jak i treścią.
Liczba wyświetleń: 1134
Wykład profesora Jana Lucassena

Wykład profesora Jana Lucassena

Grupa badawcza Homo [Lab]orans, powstała dzięki środkom ID UJ POB Heritage na Wydziale Historycznym UJ, zaprasza na wykład profesora Jana Lucassena, historyka dziejów społecznych i gospodarczych, współtwórcy The International Institute of Social History w Amsterdamie - organizacji, która nadaje ton i wyznacza poziom historii społecznej na świecie i gdzie żywe jest przymierze historii i nauk społecznych i ekonomicznych.
Liczba wyświetleń: 1013
Targi Pracy UJ - edycja wiosna 2024

Targi Pracy UJ - edycja wiosna 2024

Na uczestników czekać będzie blisko 40 wystawców - w tym pracodawcy, których gościć na naszej Uczelni będziemy po raz pierwszy raz. Oprócz spotkania z pracodawcami będzie również możliwość konsultacji CV, zasięgnięcia informacji o wyjazdach w ramach Programu Erasmus+, a także wzięcia udziału w prezentacjach przygotowanych przez firmy i instytucje. Niech wiosna będzie czasem Twoich dobrych zmian i rozwoju - zrób ku temu pierwszy krok na Targach Pracy UJ.
Liczba wyświetleń: 978
Wystawa "Geo-grafiki"

Wystawa "Geo-grafiki"

Czym są geo-grafiki? To obrazy (nie zdjęcia) wybranych fragmentów powierzchni Ziemi, które autor prac dr hab. Michał Paszkowski pozyskał z serwisu Google Earth i poddał graficznej obróbce. Wyszukiwanie interesujących plastycznie obszarów naszej planety to najważniejsza część procesu twórczego.
Liczba wyświetleń: 920

Widok zawartości stron Widok zawartości stron