Badacze z Wydziału Historycznego w <span lang="la">Corpus Vitrearum</span> <span lang="en">International</span>

Badacze z Wydziału Historycznego w Corpus Vitrearum International

23.07.2024
W ubiegłym tygodniu w Erfurcie i Naumburgu odbyło się XXXI Międzynarodowe Kolokwium Corpus Vitrearum, któremu towarzyszyło XII Międzynarodowe Forum Konserwacji i Technologii Malarstwa Witrażowego. Organizowane co 2 lata spotkania są miejscem prezentacji wyników działalności naukowej prowadzonej na całym świecie oraz forum dyskusyjnym, służącym wymianie doświadczeń i podejmowaniu międzynarodowej kooperacji.
więcej o Badacze z Wydziału Historycznego w Corpus Vitrearum International
Minister spraw zagranicznych Republiki Sri Lanki z wizytą na UJ

22.07.2024
W sobotę 20 lipca Uniwersytet Jagielloński odwiedził Ali Sabri, minister spraw zagranicznych Republiki Sri Lanki. Spotkanie o charakterze roboczym odbyło się na Wydziale Chemii UJ. Goście z Azji Południowej zwiedzili nie tylko wybrane laboratoria, ale także wydziałowe muzeum.
więcej o Minister spraw zagranicznych Republiki Sri Lanki z wizytą na UJ
Postępuje modernizacja Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego

17.07.2024
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie (USDK) poinformował o otwarciu wyremontowanego Oddziału Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych (OPKK). Będący jednym z sześciu tego typu ośrodków w Polsce, oferuje najnowocześniejsze technologie i kompleksową opiekę w leczeniu dzieci.
więcej o Postępuje modernizacja Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego
Ruszył projekt mający na celu zmniejszenie zanieczyszczenia Bałtyku

16.07.2024
Z początkiem lipca rozpoczęła się realizacja trzyletniego projektu BALTWRECK, który ma na celu zmniejszenie zanieczyszczenia Morza Bałtyckiego niebezpiecznym paliwem, amunicją i innymi pozostałościami wraków statków poprzez opracowywanie, demonstrowanie i wdrażanie metod zarządzania wrakami. Partnerem projektu jest Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ, który pod kierunkiem dr. Michała Silarskiego ma za zadanie wykonanie testów nowych metod wykrywania materiałów niebezpiecznych w morzu.
więcej o Ruszył projekt mający na celu zmniejszenie zanieczyszczenia Bałtyku
Dr hab. Adam Kanigowski z Nagrodą Europejskiego Towarzystwa Matematycznego

15.07.2024
Dr hab. Adam Kanigowski, prof. UJ z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego został laureatem prestiżowej Nagrody European Mathematical Society (Europejskie Towarzystwo Matematyczne), która została mu wręczona podczas ceremonii otwarcia trwającego w dniach od 15 do 19 lipca IX Europejskiego Kongresu Matematycznego w Sewilli.
więcej o Dr hab. Adam Kanigowski z Nagrodą Europejskiego Towarzystwa Matematycznego