Lista wiadomości

Stanowisko KRASP w sprawie aktualnej sytuacji społecznej w kraju

30.10.2020
"My, Rektorzy Akademickich Szkół Polskich apelujemy do władz państwowych o niezwłoczne znalezienie pokojowych dróg wyjścia z sytuacji, w jakiej znalazło się polskie społeczeństwo po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" - napisali członkowie Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP). Autorzy stanowiska zapewnili również studentów, że mogą liczyć na ich wsparcie. Oba dokumenty publikujemy poniżej.
więcej o Stanowisko KRASP w sprawie aktualnej sytuacji społecznej w kraju
nagrody

Miasto Kraków nagrodziło uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego

30.10.2020
Przyznano Nagrody Miasta Krakowa. Wśród laureatów tego prestiżowego wyróżnienia znaleźli się badacze z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (MCB UJ). Komisja pod przewodnictwem prof. Jana Ostrowskiego nagrodziła także szczególnie wartościowe prace dyplomowe, które zostały napisane na najstarszej polskiej uczelni.
więcej o Miasto Kraków nagrodziło uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego

Ukazało się czwarte wydanie księgi "Pro memoria"

29.10.2020
Dzięki staraniom Komitetu ds. Opieki nad Grobami Profesorów UJ nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego ukazało się kolejne, czwarte już wydanie "Pro memoria. Profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego spoczywający na cmentarzach Krakowa i Małopolski 1803-2019". Obecne wydanie obejmuje łącznie 1066 lokalizacji grobów profesorskich.
więcej o Ukazało się czwarte wydanie księgi "Pro memoria"

Profesorowie z UJ wśród nowo powołanych członków PAU

29.10.2020
Walne Zgromadzenie Polskiej Akademii Umiejętności (PAU) wybrało nowych członków tej instytucji naukowej. W gronie wybranych osób jest ośmioro profesorów z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczyste wręczenie dyplomów odbędzie podczas pierwszego posiedzenia naukowego PAU, które zaplanowano w trybie tradycyjnym.
więcej o Profesorowie z UJ wśród nowo powołanych członków PAU

27.10.2020
"Apelujemy do środowisk politycznych i społecznych o podjęcie dialogu, który będzie brał pod uwagę różne racje oraz poglądy i doprowadzi do niezwłocznego ustabilizowania sytuacji w naszym kraju" - piszą we wspólnym apelu prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, przewodniczący Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prezes Polskiej Akademii Nauk, przewodniczący Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej i przewodniczący Krajowej Reprezentacji Doktorantów.
więcej o Wspólny apel przedstawicieli organizacji naukowych i studenckich w sprawie wyroku TK