Lista wiadomości

osiągnięcie

MCB UJ przeprowadzi badania środka przeciwko łuszczycy

19.02.2020
Dzięki wsparciu uzyskanemu w ramach projektu SPIN, realizowanego przez Małopolskie Centrum Biotechnologii UJ, spółka Wellno Pharma Polska stworzyła plan badawczy oraz pozyskała środki w wysokości 4,9 mln zł na rozwój opartej na innowacyjnej technologii nanożelu linii wyrobów medycznych łagodzącej stany zapalne skóry, w tym łuszczycy.
więcej o MCB UJ przeprowadzi badania środka przeciwko łuszczycy
osiągnięcie

40,5 mln zł na badania w konkursach Narodowego Centrum Nauki

19.02.2020
Narodowe Centrum Nauki (NCN) przyznało granty na badania podstawowe doświadczonym naukowcom oraz uczonym planującym utworzenie zespołu badawczego. Na listach rankingowych konkursów Maestro 11 i Sonata Bis 9 znalazło się 16 pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy na realizację swoich projektów otrzymają 40 512 678 złotych.
więcej o 40,5 mln zł na badania w konkursach Narodowego Centrum Nauki
nagrody i wyróżnienia

Ogłoszono laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za rok 2019

18.02.2020
Nagrodę im. księdza Stanisława Musiała, przyznawaną osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego odbiorą 6 marca prof. Jan Grosfeld, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Dariusz Popiela - kajakarz, twórca projektu "Ludzie, nie liczby".
więcej o Ogłoszono laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za rok 2019

Badaczka z Wydziału Biologii z grantem Marii Skłodowskiej-Curie

17.02.2020
Dr Patrycja Orłowska-Feuer z Wydziału Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymała stypendium w ramach Działań Marii Skłodowskiej-Curie (Marie Skłodowska-Curie Actions - MSCA) przy Komisji Europejskiej. Grant badawczo-szkoleniowy umożliwi jej prowadzenie pionierskich badań w Manchesterze.
więcej o Badaczka z Wydziału Biologii z grantem Marii Skłodowskiej-Curie
mobilna

Rusza kolejny nabór na studia International Security and Development

14.02.2020
Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju UJ (JU Centre for International Studies and Development) ogłasza otwarcie trzeciej edycji kierunku studiów magisterskich w zakresie bezpieczeństwa i rozwoju międzynarodowego (International Security and Development, ISAD). Do poprzednich edycji zgłosiło się ponad 200 studentów z więcej niż 30 krajów świata. Obecnie w ramach kierunku ISAD studiuje na Uniwersytecie Jagiellońskim 60 studentów.
więcej o Rusza kolejny nabór na studia International Security and Development