Monografia dr Ewy Kopczyńskiej wyróżniona w konkursie SAS PTS
nagrody mobilna

Monografia dr Ewy Kopczyńskiej wyróżniona w konkursie SAS PTS

20.01.2022
Jury konkursu Sekcji Antropologii Społecznej Polskiego Towarzystwa Socjologicznego przyznało nagrody za najlepsze badania antropologiczne w roku 2021. Wyróżnienie w nim przyznano dr Ewie Kopczyńskiej z Instytutu Socjologii UJ (IS UJ) za monografię "Jedzenie i inne rzeczy. Antropologia zmiany w systemach żywnościowych". która ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Monografia dr Ewy Kopczyńskiej wyróżniona w konkursie SAS PTS
Wybrano laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za rok 2021
mobilna

Wybrano laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za rok 2021

19.01.2022
19 stycznia br. odbyło się doroczne posiedzenie kapituły Nagrody im. ks. Stanisława Musiała, której przewodniczy rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel. Jej członkowie dokonali wyboru laureatów za 2021 rok spośród kandydatów nominowanych wcześniej przez Klub Chrześcijan i Żydów "Przymierze". Nazwiska osób nagrodzonych zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.
więcej o Wybrano laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za rok 2021
Europejskie wyróżnienie dla UJ w zakresie równouprawnienia płci
mobilna

Europejskie wyróżnienie dla UJ w zakresie równouprawnienia płci

19.01.2022
Dyrekcja Generalna Badań Naukowych i Innowacji Komisji Europejskiej w przewodniku "Horizon Europe Guidance on Gender Equality Plans", dotyczącym planów równości płci na uczelniach, wyróżniła Dział ds. Bezpieczeństwa i Równego Traktowania - Bezpieczni UJ (DB UJ) za podejmowanie działań w zakresie równości płci.
więcej o Europejskie wyróżnienie dla UJ w zakresie równouprawnienia płci
10. Mistrzostwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim

10. Mistrzostwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim

18.01.2022
14 stycznia w ośrodku narciarskim Kaniówka Ski w Białce Tatrzańskiej odbyła się 10. edycja Mistrzostw Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim. Łącznie do rywalizacji przystąpiło blisko 50 uczestników – studentów, doktorantów, pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz ich dzieci do lat 12.
więcej o 10. Mistrzostwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim
625. rocznica ustanowienia Wydziału Teologicznego w Krakowie
uroczystość

625. rocznica ustanowienia Wydziału Teologicznego w Krakowie

17.01.2022
- Jubileusz ten zachęca nie tylko do składania solennych powinszowań. Skłania również do refleksji i przypomnienia wkładu wniesionego przez Wydział Teologiczny w rozwój polskiej nauki, kultury i myśli teologicznej – napisał rektor UJ prof. Jacek Popiel w liście gratulacyjnym skierowanym do ks. prof. Roberta Tyrały, rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, która to uczelnia wywodzi się właśnie z tego Wydziału.
więcej o 625. rocznica ustanowienia Wydziału Teologicznego w Krakowie