Zmarł profesor Marian Kuś

Uniwersytet Jagielloński z głębokim żalem zawiadamia, że 30 maja 2010 roku zmarł prof. dr hab. Marian Kuś — emerytowany profesor nadzwyczajny Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. W latach 1978 – 1981 Prodziekan Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Od 1978 r. Kierownik Pracowni Badań nad Bólem, a następnie Zakładu Badania i Leczenia Bólu. W latach 1994 – 1997 r. pełnił funkcję Kierownika Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii UJCM. Odznaczony Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W osobie Zmarłego Społeczność Akademicka utraciła wspaniałego nauczyciela akademickiego, wychowawcę wielu pokoleń lekarzy cenionego przez współpracowników i studentów.

Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia

Rektor i Senat Uniwersytetu Jagiellońskiego
Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum