Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

AMP: Lekka atletyka - garść medali dla AZS UJ

W dniach 28-29 maja 2010 r. w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej atletyce. KU AZS UJ reprezentowało 16 zawodniczek oraz 10 zawodników pod opieką trenerów Leszka Kałki oraz Sławomira Polańskiego. W gronie 48 reprezentacji kobiecych oraz 52 męskich nasi studenci pokazali się z bardzo dobrej strony.

Srebrny medal „wybiegała", czasem 51,21sek., sztafeta 4x100m kobiet (Sylwia Dąbrowska , Katarzyna Olczyk, Dominika Olszewska, Małgorzata Szajewska). W konkurencjach indywidualnych krążki zdobyli w skoku wzwyż Anna Styrcz (1,75m) - brązowy medal AMP w klasyfikacji generalnej oraz srebrny medal w Typie Uniwersytety. Na najwyższym stopniu podium stanął zaś oszczepnik Taras Rokhov, wynik 61,61m. który uzyskał w 2 próbie zapewnił mu złoto wśród zawodników w Typie Uniwersytety oraz 4 miejsce w Klasyfikacji Generalnej do 3 miejsca zabrakło jedynie 59cm.

Drużynowo w klasyfikacji generalnej zespół kobiet uplasował się na 9 miejscu, ( 5 miejsce pośród 10 startujących Uniwersytetów), męski zespół zaś 36 miejsce ( 10 miejsce wśród 13 Uniwersytetów).