"TelefonUJ do Seniora" - studenci UJ pomagają osobom starszym

Osoby starsze i samotne, które nie powinny obecnie opuszczać domu ze względu na epidemię koronawirusa, mogą skorzystać z możliwości codziennej, wspierającej rozmowy telefonicznej w ramach inicjatywy "TelefonUJ do Seniora". 797 905 860 to numer telefonu, na który można dzwonić lub napisać wiadomość SMS. Telefon odbierze przyjazny student Uniwersytetu Jagiellońskiego, z którym senior będzie mógł porozmawiać na każdy temat.

Numer należy do Anny Okońskiej-Walkowicz, pełnomocnika prezydenta Krakowa ds. polityki senioralnej, która pomaga studentom i pracownikom UJ realizować to przedsięwzięcie i ułatwia kontakt pomiędzy seniorami i studentami.

- Jesteśmy przekonani, że szczególnie w trudnych chwilach rozmowa z przyjaźnie nastawioną osobą może przynieść wiele satysfakcji. Pozwoli poczuć, że nie jesteśmy sami, doda otuchy i sprawi, że poczujemy się lepiej. Może też okazać się, że będzie to początek znajomości, która przetrwa czas pandemii. Łatwo przecież wyobrazić sobie, że seniorzy staną się mentorami swoich telefonicznych opiekunów – mówi Anna Okońska-Walkowicz, która zaprasza do udziału w akcji.

Pierwsza odsłona akcji "TelefonUJ do Seniora" miała miejsce wiosną. Aktualna sytuacja związana z koronawirusem, szczególnie trudna i niebezpieczna dla osób starszych, spowodowałą jej reaktywację.

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum