Ukazał się raport „Shifting perspectives: insights from the Energy Policy Fellowships”

Naukowcy pracujący w ramach międzynarodowego projektu Energy-SHIFTS (Energy Social sciences & Humanities Innovation Forum Targeting the SET-Plan), wśród których znalazło się również czworo badaczy z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego – Aleksandra Wagner, Seweryn Krupnik, Maria Świątkiewicz-Mośny i Tadeusz Rudek – opublikowali raport dotyczący pracy 21 urzędników odpowiedzialnych za europejską politykę energetyczną.

Jak piszą autorzy, celem projektu jest stworzenie platformy do współpracy pomiędzy badaczami z dziedzin nauk społecznych i humanistycznych a osobami bezpośrednio odpowiedzialnymi za decyzje dotyczące polityki energetycznej w krajach Europy. W raporcie znalazły się szczegółowe dane na temat podejmowanych decyzji oraz ich kontekstu, wyzwań, jakie stały przed uczestnikami projektu, jak również o doświadczeń, jakimi zaowocowały poszczególne przedsięwzięcia.

Z pełną treścią raportu (w języku angielskim) można zapoznać się tutaj.

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum