Reprezentantki UJ najlepsze podczas AMP w trójboju siłowym

Zwycięstwem Uniwersytetu Jagiellońskiego w klasyfikacji generalnej kobiet zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski (AMP) w trójboju siłowym klasycznym, które w ubiegły weekend były rozgrywane w Katowicach. Dwudniowa impreza organizowana przez Uniwersytet Śląski skupiła 318 zawodników i 146 zawodniczek rywalizujących w przysiadzie ze sztangą, wyciskaniu na leżąco oraz w martwym ciągu.

Na punktację drużynową złożyły się świetnie występy naszych zawodniczek. Joanna Sałek zdobyła kolejne mistrzostwo Polski, tym razem w kategorii wagowej 84 kg, następny raz pobijając wszystkie cztery rekordy akademickie: 175.5 kg w przysiadzie ze sztangą, 100 kg w wyciskaniu sztangi leżąc, 213 kg w martwym ciągu i 488.5 kg w sumie trójboju. Julia Broź dołożyła dwa medale do swojej kolekcji - złoty w klasyfikacji uniwersytetów w kategorii 63 kg i brązowy w klasyfikacji generalnej. Bardzo udany debiut zaliczyła też Patrycja Panasiuk, plasując się zaraz za Julią Broź w klasyfikacji uniwersytetów. Drużynę kobiecą dopełniały Weronika Kawa, także w kategorii 63 kg i Martyna Kopania w kategorii 76 kg, których udane starty podkreśliły dominację Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Swoją kolekcję medali AMP powiększył także Dominik Nowogórski, zdobywając srebro w klasyfikacji uniwersytetów w kategorii wagowej 74 kg. Niestety pomimo bardzo dobrych wyników pozostałych reprezentantów męskiej części sekcji - Rafała Zaremby, Wojciecha Łukasika, Szymona Łysika i Macieja Micka - nasi zawodnicy znaleźli się zaraz za podium klasyfikacji drużynowej uniwersytetów.

Kadra Uniwersytetu Jagiellońskiego na AMP w trójboju siłowym klasycznym:

• kobiety: Martyna Kopania, Weronika Kawa, Joanna Sałek, Patrycja Panasiuk, Julia Broź,
  • mężczyźni: Dominik Nowogórski, Rafał Zaremba, Wojciech Łukasik, Szymon Łysik, Maciej Micka,
  • trener: Janusz Świerczek.

Szczegółowe wyniki zawodów:

Więcej informacji o startach naszych studentów w zawodach sportowych można znaleźć na stronie azs.uj.edu.pl.

Świetny debiut Darii Nawój w Akademickich Mistrzostwach Polski

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS <span lang='en'>Winter Cup</span>

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS Winter Cup

Świetny występ snowbordzistek z UJ podczas AMP w Białce Tatrzańskiej