Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nagrody

Naukowcy UJ laureatami nagród Prezesa Rady Ministrów

Naukowcy UJ laureatami nagród Prezesa Rady Ministrów

11.12.2023
Rozprawa doktorska dr Karoliny Wandy Olszowskiej z Wydziału Historycznego UJ oraz całokształt działalności naukowej i dydaktycznej prof. Tomasza Brzozowskiego z Wydziału Lekarskiego UJ CM zostały nagrodzone przez Prezesa Rady Ministrów w roku 2023 za rok 2022. Laureatów w trybie konkursu wyłania zespół ds. nagród, któremu w kadencji 2019-2023 przewodniczy prof. Tomasz Giaro z Uniwersytetu Warszawskiego.
więcej o Naukowcy UJ laureatami nagród Prezesa Rady Ministrów
Nagroda Ministra Edukacji i Nauki dla profesora Mateusza Hołdy

Nagroda Ministra Edukacji i Nauki dla profesora Mateusza Hołdy

08.12.2023
W czwartek 7 grudnia w siedzibie resortu nauki młodzi badacze otrzymali nagrody Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia naukowe. Wśród uhonorowanych znalazł się prof. Mateusz Hołda z Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego "Collegium Medicum. To pierwszy polski naukowiec, któremu przyznano tytuł profesora belwederskiego przed ukończeniem 30 roku życia.
więcej o Nagroda Ministra Edukacji i Nauki dla profesora Mateusza Hołdy
Opowieść o królowej polskich rzek nagrodzona przez Bibliotekę Kraków

Opowieść o królowej polskich rzek nagrodzona przez Bibliotekę Kraków

05.12.2023
Kiedy i w jakich okolicznościach Wisła zaczęła być postrzegana jako królowa polskich rzek? Jak wpływała na kształtowanie się polskiej tożsamości, na charakter państwowości i na symbolikę narodową? Jak przebiegała i czym się zakończyła rywalizacja na tym polu z innymi wielkimi rzekami Europy? - odpowiedzi m.in. na te pytania znajdziemy w najnowszej książce prof. Andrzeja Chwalby, za którą otrzymał Nagrodę Krakowskiej Książki Miesiąca Grudnia 2023.
więcej o Opowieść o królowej polskich rzek nagrodzona przez Bibliotekę Kraków
Nagrody naukowe PAN dla przedstawicieli UJ

Nagrody naukowe PAN dla przedstawicieli UJ

01.12.2023
Wydziały Polskiej Akademii Nauk co roku honorują uczonych za wybitne osiągnięcia i twórcze prace badawcze. Wśród dużego grona osób nagrodzonych, wyróżnionych i laureatów medali w tym roku znaleźli się także naukowcy i student z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystość wręczania nagród i wyróżnień odbędzie się 14 grudnia.
więcej o Nagrody naukowe PAN dla przedstawicieli UJ
UJ <span lang='la'>Collegium Medicum</span> oraz Uniwersytecki Szpital Dziecięcy zrealizują projekt Temicare 2.0

UJ Collegium Medicum oraz Uniwersytecki Szpital Dziecięcy zrealizują projekt Temicare 2.0

30.11.2023
Projekt Temicare, kierowany przez dr Aleksandrę Wieczorek z Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej, został wyróżniony prestiżową nagrodą Advancement Award for German-Polish Cooperation. Celem projektu, który będzie realizowany przez najbliższe 3 lata, jest poprawa sytuacji zdrowotnej, psychicznej i socjalnej dzieci chorych na nowotwory w euroregionie Pomerania poprzez wykorzystanie innowacyjnych technologii w diagnostyce i terapii.
więcej o UJ Collegium Medicum oraz Uniwersytecki Szpital Dziecięcy zrealizują projekt Temicare 2.0

Widok zawartości stron Widok zawartości stron