Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP dla zespołu BioMiStem

28.11.2023
Zespół BioMiStem, skupiający pod kierunkiem prof. dr hab. Ewy Zuby-Surmy naukowców z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz badaczy i klinicystów z firmy Galen-Ortopedia sp. z o.o. w Bieruniu, został laureatem XXI edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii "Badania+Rozwój". Prestiżową nagrodę otrzymał za opracowanie leku komórkowego dla zastosowań w ortopedii.
więcej o Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP dla zespołu BioMiStem
Najlepsze koło naukowe w Polsce nagrodzone w plebiscycie "Pro Juvenes"
nagrody

Najlepsze koło naukowe w Polsce nagrodzone w plebiscycie "Pro Juvenes"

27.11.2023
Studenckie Koło Naukowe Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych UJ CM otrzymało nagrodę główną w kategorii studencki projekt naukowy podczas 11. Gali Nagród Środowiska Studenckiego "Pro Juvenes". To kolejny sukces jego członków w ostatnich dniach. W ubiegłym tygodniu triumfowali oni w ogólnopolskim konkursie dla młodych naukowców StRuNa.
więcej o Najlepsze koło naukowe w Polsce nagrodzone w plebiscycie "Pro Juvenes"
Nagroda FEBS dla młodego kierownika grupy badawczej

Nagroda FEBS dla młodego kierownika grupy badawczej

23.11.2023
Dr Guillem Ylla, kierownik Pracowni Bioinformatyki i Biologii Genomu na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ otrzymał "FEBS Excellence Award" – prestiżową nagrodę przyznawaną przez Federację Europejskich Towarzystw Biochemicznych, która służy wsparciu liderów grup badawczych rozpoczynających karierę zawodową i realizujących projekty z zakresu nauk przyrodniczych na poziomie molekularnym.
więcej o Nagroda FEBS dla młodego kierownika grupy badawczej
Najlepsze koło naukowe w Polsce działa na Wydziale Lekarskim UJ CM

Najlepsze koło naukowe w Polsce działa na Wydziale Lekarskim UJ CM

21.11.2023
Członkowie SKM Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych UJ CM odebrali w auli Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie główną nagrodę w kategorii "Najlepsze Koło Naukowe Roku 2023" w 13. edycji ogólnopolskiego konkursu dla młodych naukowców StRuNa. Plebiscyt organizowany jest przez Fundację "Fundusz Pomocy Studentom", a patronuje mu Ministerstwo Edukacji i Nauki.
więcej o Najlepsze koło naukowe w Polsce działa na Wydziale Lekarskim UJ CM
W <span lang="la">Collegium Novum</span> nagrodzono najlepsze książki o tematyce żydowskiej

W Collegium Novum nagrodzono najlepsze książki o tematyce żydowskiej

15.11.2023
Dr Ewa Koźmińska-Frejlak, dr Agnieszka Witkowska-Krych oraz dr Tomasz M. Jankowski zostali tegorocznymi laureatami 6. edycji Nagrody im. Józefa A. Gierowskiego i Chonego Shmeruka za najlepszą naukową publikację książkową w dziedzinie historii i kultury Żydów w Polsce za rok 2022. Zwycięzców wyłoniła kapituła, której przewodniczy prof. Stanisław Sroka, dziekan Wydziału Historycznego UJ.
więcej o W Collegium Novum nagrodzono najlepsze książki o tematyce żydowskiej