Pomorscy muzealnicy nagrodzili dr. Andrzeja Nowakowskiego

Pomorscy muzealnicy nagrodzili dr. Andrzeja Nowakowskiego

29.05.2017
Dr Andrzej Nowakowski z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego został uhonorowany Laurem Pomorskiej Nagrody Muzealnej za 2016 rok za monografię "Sąd. Sąd ostateczny Hansa Memlinga / Judgment. The Last Judgment by Hans Memling". Wyróżnienie to odebrał podczas gali w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku.
więcej o Pomorscy muzealnicy nagrodzili dr. Andrzeja Nowakowskiego
Matematyk z UJ laureatem Nagrody im. Szolema Mandelbrojta

Matematyk z UJ laureatem Nagrody im. Szolema Mandelbrojta

25.05.2017
Dr Sławomir Dinew z Wydziału Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymał Nagrodę im. Szolema Mandelbrojta za najlepsze badania matematyczne. Konkurs zorganizował Instytut Francuski w Polsce oraz Ambasada Francji w Polsce we współpracy z Francuskim Towarzystwem Matematycznym.
więcej o Matematyk z UJ laureatem Nagrody im. Szolema Mandelbrojta
Staż przy Nagrodzie im. Iwana Wyhowskiego dla dr Liudmyły Savanets

Staż przy Nagrodzie im. Iwana Wyhowskiego dla dr Liudmyły Savanets

23.05.2017
Kapituła Nagrody im. Iwana Wyhowskiego wyróżniła dr Liudmyłę Savanets związaną ze Szkołą Polskiego i Europejskiego Prawa na Ukrainie oraz Szkołą Prawa Ukraińskiego w Polsce. Laureatka odbędzie 4-miesięczny staż na dwóch wybranych polskich uczelniach. Ceremonia, w której uczestniczyła prorektor UJ ds. rozwoju prof. Dorota Malec, odbyła się 22 maja w sali Senatu Uniwersytetu Warszawskiego.
więcej o Staż przy Nagrodzie im. Iwana Wyhowskiego dla dr Liudmyły Savanets
Publikacja Klaudii Sochy wśród najlepszych książek akademickich i naukowych
nagrody i wyróżnienia

Publikacja Klaudii Sochy wśród najlepszych książek akademickich i naukowych

22.05.2017
Książka "Typografia publikacji pochodzących z drukarń Uniwersytetu Jagiellońskiego 1674-1819", autorstwa dr hab. Klaudii Sochy z Wydziału Polonistyki UJ, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, otrzymała wyróżnienie specjalne w konkursie Academia 2017 dla najlepszej publikacji akademickiej i naukowej za opracowanie edytorskie. Nagroda została przyznana w trackie tegorocznych Warszawskich Targów Książki.
więcej o Publikacja Klaudii Sochy wśród najlepszych książek akademickich i naukowych
Książka dr hab. Doroty Jarząbek-Wasyl najlepszą publikacją z wiedzy o teatrze
nagrody i wyróżnienia

Książka dr hab. Doroty Jarząbek-Wasyl najlepszą publikacją z wiedzy o teatrze

16.05.2017
Dr hab. Dorota Jarząbek-Wasyl z Wydziału Polonistyki UJ otrzymała Nagrodę Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych (PTBT) za najlepszą publikację książkową z zakresu wiedzy o dramacie, teatrze i widowiskach wydaną w 2016 roku. Publikacja "Za kulisami. Narodziny przedstawienia w teatrze polskim XIX wieku" została wydana nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nagrody PTBT wręczono podczas uroczystej gali w Instytucie Teatralnym w Warszawie.
więcej o Książka dr hab. Doroty Jarząbek-Wasyl najlepszą publikacją z wiedzy o teatrze