„Recepta na wiersz"
kultura nagrody i wyróżnienia

„Recepta na wiersz"

12.02.2016
W piątek 12 lutego 2016 roku o godzinie 17:00 w Muzeum Farmacji UJ odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Recepta na wiersz".
więcej o „Recepta na wiersz"
Uniwersytet Jagielloński i Fundacja DKMS - razem przeciw białaczce
nagrody i wyróżnienia

Uniwersytet Jagielloński i Fundacja DKMS - razem przeciw białaczce

05.02.2016
Nasz uniwersytet został uhonorowany tytułem "Uczelni Odpowiedzialnej Społecznie", przyznanym za wsparcie akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Jej rezultat na UJ to 515 nowych wpisów w bazie nazwisk ludzi gotowych nieść bezinteresowną pomoc chorym na białaczkę.
więcej o Uniwersytet Jagielloński i Fundacja DKMS - razem przeciw białaczce
Niemal 23 miliony złotych dla naukowców na badania podstawowe
osiągnięcie nagrody i wyróżnienia

Niemal 23 miliony złotych dla naukowców na badania podstawowe

01.02.2016
Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło wyniki konkursów Maestro 7, Harmonia 7 i Sonata Bis 5. Na liście laureatów znalazło się 157 naukowców z całej Polski, w tym 16 z Uniwersytetu Jagiellońskiego. We wszystkich trzech konkursach złożono 760 wniosków, z czego finansowanie otrzymało ponad 20%. Tym samym średni współczynnik sukcesu, czyli stosunek liczby wniosków zakwalifikowanych do liczby wszystkich złożonych wniosków wzrósł o ponad 7 punktów procentowych w stosunku do poprzednich edycji tych konkursów.
więcej o Niemal 23 miliony złotych dla naukowców na badania podstawowe
Posiedzenie Kapituły Nagrody im. ks. Stanisława Musiała
nagrody

Posiedzenie Kapituły Nagrody im. ks. Stanisława Musiała

22.01.2016
Kapituła obradująca pod przewodnictwem JM Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciecha Nowaka dokonała wyboru laureatów spośród kandydatów nominowanych wcześniej przez Klub Chrześcijan i Żydów „Przymierze".
więcej o Posiedzenie Kapituły Nagrody im. ks. Stanisława Musiała
Studenci i absolwentki UJ wyróżnieni stypendiami Sapere Auso

30.12.2015
W trwającym roku akademickim2015/2016 aż 13 studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego uzyskało stypendia Sapere Auso przyznawane przez Małopolską Fundację Stypendialną. Ponadto dwie absolwentki zostały laureatkami organizowanego przez tę instytucję konkursu na najlepsze prace magisterskie.
więcej o Studenci i absolwentki UJ wyróżnieni stypendiami Sapere Auso