Nominacje i promocje

Dr hab. Andrzej Betlej dyrektorem Muzeum Narodowego w Krakowie

31.07.2015
Minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Małgorzata Omilanowska, po zasięgnięciu opinii środowiskowych i zapoznaniu się z rekomendacjami, rozpoczęła procedurę powołania na stanowisko dyrektora Muzeum Narodowego w Krakowie (MNK) dr. hab. Andrzeja Betleja, dotychczasowego dyrektora Instytutu Historii Sztuki UJ. Swoją kadencję rozpocznie 1 stycznia 2016 roku.
więcej o Dr hab. Andrzej Betlej dyrektorem Muzeum Narodowego w Krakowie
Prof. Jacek Purchla wybrany na przewodniczącego PK ds. UNESCO

27.07.2015
Minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna wręczył kierownikowi Katedry Dziedzictwa Europejskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jackowi Purchli nominację na stanowisko przewodniczącego Polskiego Komitetu ds. UNESCO. Profesor od dawna jest zaangażowany w działalność UNESCO. Od lutego 2012 roku pełnił funkcję wiceprzewodniczącego.
więcej o Prof. Jacek Purchla wybrany na przewodniczącego PK ds. UNESCO

03.07.2015
Kierownik Zakładu Technologii Postaci Leku i Biofarmacji Wydziału Farmaceutycznego UJ obejmie stanowisko członka komitetu wykonawczego tej organizacji po raz trzeci, tym razem na kadencję 2015-2018.
więcej o Prof. Renata Jachowicz ponownie wybrana do władz Europejskiego Stowarzyszenia Wydziałów Farmaceutycznych
Dr Łukasz Michalczyk członkiem Rady Młodych Naukowców

02.07.2015
Pod koniec czerwca został zatwierdzony skład Rady Młodych Naukowców 5. kadencji. Jednym z jej członków został dr Łukasz Michalczyk z Zakładu Entomologii Instytutu Zoologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Rada jest organem doradczym, której zadaniem jest wspieranie ministra nauki i szkolnictwa wyższego w działaniach służących rozwojowi kariery młodych naukowców i osób rozpoczynających karierę naukową.
więcej o Dr Łukasz Michalczyk członkiem Rady Młodych Naukowców
Nowi profesorowie w Uniwersytecie Jagiellońskim

24.06.2015
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył we wtorek 23 czerwca 2015 roku w Pałacu Prezydenckim akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nominowanych znaleźli się także naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Nowi profesorowie w Uniwersytecie Jagiellońskim