Sukces drużyn z UJ na Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym

Podczas zawodów przyznano 12 medali - po cztery złote, srebrne i brązowe. Zespoły z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego wywalczyły aż 5 z nich, w tym aż 3 złote. Mistrzostwa odbyły się na wzmiankowanym wydziale w dniach od 29 do 30 października.

Reprezentanci WMiI UJ zakończyli zmagania z następującymi wynikami:

2. miejsce (złoty medal): Antoni Długosz, Grzegorz Gawryał, Jacek Salata
3. miejsce (złoty medal): Vladyslav Denysiuk, Oleh Naver, Roman Yanushevskyi
4. miejsce (złoty medal): Justyna Jaworska, Jan Klimczak, Rafał Pyzik
8. miejsce (srebrny medal): Pavel Sankin, Bogdan Tolstik, Daniil Zabauski
12. miejsce (brązowy medal): Andrii Kuts, Andrei Mishchanka, Maksym Zub

Członkowie drużyn to studenci informatyki analitycznej, laureaci m.in. stypendium Funduszu Dziekańskiego dla olimpijczyków oraz stypendium im. Franciszka Mertensa.

W zawodach wzięło udział 50 zespołów reprezentujących uczelnie z całej Polski, a zwyciężyła drużyna z Uniwersytetu Wrocławskiego. Pełne wyniki zawodów są dostępne na stronie zawodów. Opiekunem drużyn UJ był dr Lech Duraj.

Pięć "medalowych" zespołów będzie reprezentowało Uniwersytet Jagielloński na Mistrzostwach Centralnej Europy, które odbędą się pod koniec listopada w Ljubljanie (Słowenia). Zwycięzcy z Ljubljany wezmą z kolei udział w finałach Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym, które odbędą sie jesienią 2023 r.

Start części studentów uczestniczących w AMPPZ zostanie sfinansowanych z projektu "Programiści Przyszłości 2022", projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój ze środków projektu pozakonkursowego pn.: "Najlepsi z najlepszych!4.0".

logotypu programu

Dr Renata Mężyk-Kopeć z WBBB UJ laureatką konkursu NCN Weave-UNISONO

Sukcesy studentów SKN Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych UJ CM

Naukowcy sprawdzą, jak studenci łączą edukację ze sprawowaniem opieki nad osobami starszymi