Osiągnięcia

osiągnięcie

04.11.2022
Podczas zawodów przyznano 12 medali - po cztery złote, srebrne i brązowe. Zespoły z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego wywalczyły aż 5 z nich, w tym aż 3 złote. Mistrzostwa odbyły się na wzmiankowanym wydziale w dniach od 29 do 30 października.
więcej o Sukces drużyn z UJ na Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym
Studenci UJ wśród najlepszych. Zdobyli granty w ministerialnym programie
osiągnięcie mobilna

Studenci UJ wśród najlepszych. Zdobyli granty w ministerialnym programie

02.11.2022
Resort nauki ogłosił wyniki konkursu "Najlepsi z najlepszych! 4.0.". Do realizacji skierowano 5 projektów zgłoszonych przez UJ na łączną kwotę ponad 300 tys. zł. Dzięki temu wybitnie uzdolnieni studenci z Wydziału Prawa i Administracji, Wydziału Lekarskiego, Wydziału Matematyki i Informatyki, Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych i Wydziału Filozoficznego uzyskają wsparcie w rozwoju swojej aktywności naukowej.
więcej o Studenci UJ wśród najlepszych. Zdobyli granty w ministerialnym programie
Badacze z UJ przeanalizowali strategie kolejności szczepień przeciw COVID-19
osiągnięcie mobilna

Badacze z UJ przeanalizowali strategie kolejności szczepień przeciw COVID-19

24.10.2022
Zespół naukowców z Interdyscyplinarnego Centrum Etyki Uniwersytetu Jagiellońskiego (INCET) przeanalizował i porównał ze sobą harmonogramy opublikowane przez 29 państw - członków Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii oraz Izraela, dotyczące kolejności szczepień przeciwko COVID-19. Wyniki badania zostały opublikowane w "Journal of Law and Biosciences".
więcej o Badacze z UJ przeanalizowali strategie kolejności szczepień przeciw COVID-19
Nagroda dla projektu SWIT realizowanego w Szpitalu Uniwersyteckim
osiągnięcie

Nagroda dla projektu SWIT realizowanego w Szpitalu Uniwersyteckim

30.09.2022
Realizowany w Szpitalu Uniwersyteckim projekt SWIT (System Wczesnej Interwencji Terapeutycznej) zajął 4. miejsce w plebiscycie "Bezpieczny Szpital Przyszłości" w kategorii: "Innowacje w szpitalu – medycyna – nowatorskie metody leczenia".
więcej o Nagroda dla projektu SWIT realizowanego w Szpitalu Uniwersyteckim
Absolwentka UJ wyróżniona nagrodą Birnstiel Award 2022
mobilna

Absolwentka UJ wyróżniona nagrodą Birnstiel Award 2022

30.09.2022
Już po raz czwarty przyznano nagrody Birnstiel Awards – wyróżnienia dla doktorantów o wybitnych osiągnięciach w dziedzinie nauk o życiu na poziomie molekularnym. Wśród nagrodzonych osób znalazła się Marta Seczyńska, absolwentka Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ. Sześcioro laureatów otrzyma dyplom, statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 2 tys. euro podczas uroczystej gali w Wiedniu pod koniec bieżącego roku.
więcej o Absolwentka UJ wyróżniona nagrodą Birnstiel Award 2022