Milion złotych na skuteczniejsze zarządzanie uczelniami

Milion złotych na skuteczniejsze zarządzanie uczelniami

29.03.2017
Resort nauki przyznał środki finansowe na wsparcie przedsięwzięć w ramach uruchomionego w zeszłym roku programu "Dialog". W gronie zwycięzców jest prof. Łukasz Sułkowski z Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ. Realizacja zgłoszonego projektu ma uruchomić lub wzmocnić proces uczenia się uczelni w zakresie stosowania wartościowych koncepcji i metod zarządzania, które są badane i opisywane w światowej i polskiej literaturze przedmiotu.
więcej o Milion złotych na skuteczniejsze zarządzanie uczelniami
Europejskie wyróżnienie dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

Europejskie wyróżnienie dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

22.03.2017
Placówka, po wielomiesięcznych przygotowaniach i audycie niezależnej agencji, została uznana kluczowym partnerem europejskich sieci referencyjnych (European Reference Networks - ERN) w zakresie leczenia chorób neurologicznych oraz chorób metabolicznych. Dodatkowo Oddział Kliniczny Alergii i Immunologii Szpitala Uniwersyteckiego uzyskał status partnera stowarzyszonego w ramach sieci "Rare-complex autoimmune and autoinflammatory diseases".
więcej o Europejskie wyróżnienie dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie
Uniwersytecka urologia uznana za najlepszą w Polsce

Uniwersytecka urologia uznana za najlepszą w Polsce

21.03.2017
Katedra i Klinika Urologii Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum wygrała w plebiscycie czasopisma "Medical Tribune" na najbardziej pożądane miejsce pracy wśród urologów. W głosowaniu udział wzięło 83 lekarzy z całego kraju. 2. i 3. miejsce w zestawieniu zajęły odpowiednio Klinika Urologii i Onkologii Urologicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Klinika Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
więcej o Uniwersytecka urologia uznana za najlepszą w Polsce
Startup pracowników UJ nagrodzony w ogólnopolskim konkursie

Startup pracowników UJ nagrodzony w ogólnopolskim konkursie

20.03.2017
HussarTech, spółka założona przez naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego, została wyróżniona w 2. edycji akcji "Startupy w Pałacu". To jeden z dziesięciu polskich startupów, który zaprezentował się w Pałacu Prezydenckim podczas finałowej gali. Nagrodą dla zwycięzców są specjalne "paszporty" uprawniające do udziału w misji gospodarczej głowy państwa. Organizatorem konkursu była Fundacja Startup Poland.
więcej o Startup pracowników UJ nagrodzony w ogólnopolskim konkursie

07.03.2017
Z danych udostępnionych 7 marca przez Europejski Urząd Patentowy wynika, że Uniwersytet Jagielloński znajduje się na czele listy polskich podmiotów składających najwięcej wniosków patentowych w EPO.
więcej o Uniwersytet Jagielloński najaktywniejszym polskim wnioskodawcą w Europejskim Urzędzie Patentowym