Nagroda Narodowego Centrum Nauki za badania nad ludzkim mózgiem

Nagroda Narodowego Centrum Nauki za badania nad ludzkim mózgiem

12.10.2016
Dr hab. Marcin Szwed z Wydziału Filozoficznego UJ to jeden z trojga tegorocznych laureatów Nagrody Narodowego Centrum Nauki. Kapituła konkursowa nagrodziła go za prowadzone na dużą skalę badania nad plastycznością mózgu u osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu. Uroczysta gala wręczenia statuetek odbyła się 12 października w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w krakowskich Sukiennicach. Każdy z zwycięzców otrzyma 50 tysięcy złotych.
więcej o Nagroda Narodowego Centrum Nauki za badania nad ludzkim mózgiem
Lekarze z szpitala dziecięcego wyróżnieni przez "Puls Medycyny"
osiągnięcie

Lekarze z szpitala dziecięcego wyróżnieni przez "Puls Medycyny"

12.10.2016
Czterech specjalistów z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimu (USD)zostało wyróżnionych w konkursie Złoty Skalpel 2016. Ich innowacyjne projekty dotyczą chirurgii, kardiochirurgii i ortopedii dziecięcej. Plebiscyt od 8 lat organizuje branżowe pismo "Puls Medycyny".
więcej o Lekarze z szpitala dziecięcego wyróżnieni przez "Puls Medycyny"
Uniwersyteccy medycy nagrodzeni w plebiscycie "Gazety Krakowskiej"
osiągnięcie

Uniwersyteccy medycy nagrodzeni w plebiscycie "Gazety Krakowskiej"

04.10.2016
Po raz drugi "Gazeta Krakowska" rozstrzygnęła plebiscyt na Lekarza Małopolski. W tym roku swoje nagrody przyznawali zarówno sami czytelnicy, jak i członkowie specjalnie wyłonionej kapituły. W gronie zwycięzców znalazło się troje pracowników Szpitala Uniwersyteckiego oraz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Statuetki wręczono 30 września podczas II Forum Medycznego Małopolski.
więcej o Uniwersyteccy medycy nagrodzeni w plebiscycie "Gazety Krakowskiej"
Studenci UJ zwycięzcami hackathonu danych publicznych

03.10.2016
W niedzielę, 25 września, zakończył się pierwszy rządowy maraton programistów, czyli hackathon danych publicznych. 90 osób w 17 zespołach tworzyło przez weekend aplikacje wykorzystujące dane publiczne i walczyło o nagrody o łącznej puli ponad 50 tys. zł. Trzy zwycięskie projekty zostaną wdrożone. Nagroda główna trafiła do zespołu "Fringers", którego członkami są studenci Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Studenci UJ zwycięzcami hackathonu danych publicznych
Używasz Facebooka lub Apple’a? Twoje dane są zapisane kodowaniem z UJ

Używasz Facebooka lub Apple’a? Twoje dane są zapisane kodowaniem z UJ

03.10.2016
W dzisiejszych czasach dane, których używamy są zwykle wcześniej poddane kompresji, co pozwala obniżyć koszt ich przechowywania i przesyłania. Przykładowo, stratna kompresja wideo, używana podczas oglądania filmów, pozwala zmniejszyć oryginalną wielkość pliku nawet tysiąc razy.
więcej o Używasz Facebooka lub Apple’a? Twoje dane są zapisane kodowaniem z UJ