Spotkania Una Europa w Paryżu

Podczas spotkań, które odbywają się w dniach od 14 do 17 marca na Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne, zaplanowano dyskusję związaną z postępem w przygotowaniu aplikacji roll-out, raportem z działań zespołu zaangażowanego w projekt Una.Resin, przygotowaniem do aplikacji COFUND, aktualizacją związaną z Joint Bachelor in Sustainability, MOOC on Artificial Intelligence oraz Strategią 2030. Bardzo ważnym tematem w obradach jest dyskusja związana z obecną sytuacją na Ukrainie.

Ponadto podczas czterech intensywnych dni pracy poruszane są tematy takie jak: Life Long Learnig Certificate in Data Science and Artificial Intelligence and Sustainability, Microcredentials in Sustainability oraz MOOC in AL, Open Educational Resources, Joint International Learning Spaces and Online Assessment oraz Una Europa Tandem.

W wewnętrznych spotkaniach uczestniczą grupy: Una Europa Student Board, Mobility Cluster, IT for Education Cluster, One Health SSC, WP Coordination, Operational Leads, Communication Leads, Continuous Education sub-group, Doctoral Training Cluster, Teaching and Learning Cluster, SSC European Studies, SSC Data Science and Artificial Intelligence, SSC Sustainability, One Health SSC, Research Coordination Cluster, Student Administration Cluster, Teaching and Learning Cluster, IT for Education Cluster, Doctoral Training Cluster & Legal Cluster oraz Roll-out writing team.

Uniwersytet Jagielloński podczas spotkań w Paryżu reprezentowany jest przez delegację, która zaangażowana jest w działania Una Europa tj. prof. dr hab. Stanisław Kistryn – Pełnomocnik Rektora UJ ds. współpracy w ramach Una Europa, prof. dr hab. Bartosz Brożek- Kierownik projektu 1Europe i lider Una Europa Future UniLab (online), Dorota Maciejowska – Specjalistka ds. Una Europa, Hanna Gemza – Una Europa Operational Lead, Izabela Garibaldi – Una Europa Communication Lead, Agnieszka Ptak – Una.Resin Operational Lead oraz przedstawicieli kluczowych obszarów tematycznych tj. dr.hab. Krzysztof Kowalski – lider obszaru Cultural Heritage, dr hab. Magdalena Banaszkiewicz oraz dr Łucja Piekarska - przedstawicielki obszaru Cultural Heritage, prof. dr hab. Piotr Szwedo – lider obszaru Sustainability, Lena Helińska - przedstawicielka obszaru Sustainability, dr Maciej Grodzicki – przedstawiciel obszaru Sustainability, prof. dr hab. Piotr Białas – lider obszaru Data Science & Artificial Intelligence, dr Natasza Styczyńska – liderka obszaru ‘European Studies’ oraz koordynatorka BAES ( Una Europa Bachelor in European Studies), dr hab. Małgorzata Bała - przedstawicielka obszaru One Health oraz przedstawiciele grup roboczych tj. dr. inż. Izabela Zawiska – Mobility Cluster, dr Karolina Czerska-Shaw - Teaching and Learning Cluster, Michał Bereziński - Student Administration Cluster oraz przedstawiciel w zakresie Joint Bachelor (European Studies, Sustainability), Aleksandra Jankowska – Student Administration Cluster oraz przedstawicielka w zakresie Joint Bachelor (European Studies, Sustainability), Alicja Nowakowska – lider grupy Legal Cluster, Anna Durbas – Legal Cluster, Wiktoria Pomykalska – Joint Dostorate/Phd Workshop/MOOC, Wojciech Wyżykowski – IT Cluster, Anna Kopeć – Joint MicroMaster/LLL Certificate, Michał Warzycki – Doctoral Traning Cluster, Marta Klekotko - LLC in Sustainability, Dorota Buchwald-Cieślak – Research Coordination, Izabela Nawrot-Adamczyk – BAES. Ponadto Uniwersytet Jagielloński reprezentowany był przez studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego tj. Marco Reyes-Bernal – Una Europa Student Board Co-chair (online) oraz Gabriela Klaja – przedstawicielka Student Board.

Zachęcamy do zapoznania się z działaniami Una Europa na oficjalnej stronie: www.una-europa.eu.

Autor: Izabela Garibaldi

Spotkania Una Europa w Paryżu
Tomasz Malarz Krakowskim Mistrzem Ortografii 2024

Projekty realizowane przez laureatów grantów ERC inspirują do działania cały UJ