Konferencja pt. „Development of Krakow universities in the decade of Poland's membership in EU"

11 maja w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbyła się konferencja pt. „Development of Krakow universities in the decade of Poland's membership in EU". Konferencja była współorganizowana przez Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Celem spotkania było podzielenie się z przedstawicielami władz rektorskich i dziekańskich sześciu uniwersytetów chorwackich doświadczeniami krakowskich uczelni w prowadzeniu projektów badawczych finansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Gości powitał prof. dr hab. Tadeusz Słomka, Rektor Akademii Górniczo - Hutniczej, a konferencję prowadził prof. dr hab. Tomasz Szmuc, prorektor AGH ds. współpracy. Wśród zaproszonych gości obecni byli rektorzy, prorektorzy oraz dziekani następujących uczelni: University J. Dobrile in Pula, University of Zagreb, University of Split, J. J. Strossmayer University of Osijek, University of Zadar, Croatian Catholic University, Zagrzeb.

W konferencji wzięła udział również Ambasador Republiki Chorwacji, Andrea Bekić oraz konsul honorowy Republiki Chorwacji w Krakowie Paweł Włodarczyk.

Uniwersytet Jagielloński reprezentował prof. dr hab. Stanisław Kistryn, prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych, który zaprezentował uczestnikom doświadczenia i osiągnięcia Uniwersytetu Jagiellońskiego w realizacji projektów UE. Krystian Gurba, zastępca kierownika Centrum Innowacji i Transferu Technologii UJ przedstawił doświadczenia UJ we współpracy z biznesem oraz osiągnięcia w zakresie komercjalizacji wyników badań.

Tomasz Malarz Krakowskim Mistrzem Ortografii 2024

Projekty realizowane przez laureatów grantów ERC inspirują do działania cały UJ

Upamiętnienie 79. rocznicy wyzwolenia obozu <span lang='de'>Auschwitz-Birkenau</span>

Upamiętnienie 79. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau