Wykład prof. Anthony'ego Giddensa

Zapraszamy do obejrzenia całego wykładu „Into the Digital Age: the World in the Twenty-First Century", który 11 maja br. w Auditorium Maximum UJ wygłosił wybitny, brytyjski socjolog prof. Anthony Giddens.

Anthony Giddens jest uznawany za jednego z najważniejszych współczesnych socjologów. Jego książki przetłumaczono na ponad 30 języków, a prace jego autorstwa należą do najczęściej cytowanych w zakresie nauk humanistycznych. Zajmuje się globalizacją, polityką oraz wpływem nowoczesności na społeczeństwo i jednostkę. Jest twórcą teorii strukturacji. Wykładał między innymi na uniwersytetach w Cambridge, Londynie oraz Leicester. W latach 1996–2003 był dyrektorem London School of Economics. Od 2004 roku zasiada w Izbie Lordów jako Baron Giddens.

Fotorelacja z wykładu prof. Anthony'ego Giddensa dostępna jest na stronach uj.edu.pl oraz flickr.com.

Zobacz video galerię

Wykład prof. Anthony'ego Giddensa

Tomasz Malarz Krakowskim Mistrzem Ortografii 2024

Projekty realizowane przez laureatów grantów ERC inspirują do działania cały UJ