Uroczystości

10.11.2020
Medal "Plus Ratio Quam Vis", najwyższe odznaczenie przyznawane przez Uniwersytet Jagielloński wręczane jest osobie szczególnie zasłużonej za działalność i dokonania dla dobra wspólnoty akademickiej, wyjątkowe zaangażowanie w sprawy życia akademickiego, realizowanie w praktyce wartości zgodnie z ideami humanizmu, tolerancji, w duchu szacunku dla prawdy, poszanowania praw i godności człowieka oraz szczególne uwrażliwienie za losy całej wspólnoty ludzkiej.
więcej o Nie siłą, lecz rozumem rozjaśnia się ciemności. UJ honoruje ks. Adama Bonieckiego
81. rocznica akcji przeciwko krakowskim profesorom. UJ oddaje hołd ofiarom

81. rocznica akcji przeciwko krakowskim profesorom. UJ oddaje hołd ofiarom

06.11.2020
6 listopada społeczność akademicka Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z członkami pozostałych krakowskich uczelni wspomina zmarłych profesorów. Uroczystości, które od 6 lat obchodzone są jako Akademicki Dzień Pamięci, wyrosły z potrzeby upamiętnienia ofiar Sonderaktiom Krakau - przeprowadzonej 6 XI 1939 podstępnej akcji gestapo, w wyniku której 183 profesorów krakowskich uczelni zesłało uwięzionych i wywiezionych do obozu koncentracyjnego.
więcej o 81. rocznica akcji przeciwko krakowskim profesorom. UJ oddaje hołd ofiarom
Dr Przemysław Mróz otrzymał Nagrodę im. Franka Wilczka
nagrody uroczystosc

Dr Przemysław Mróz otrzymał Nagrodę im. Franka Wilczka

16.10.2020
16 października dr Przemysław Mróz z Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Warszawskiego odebrał z rąk rektora UJ prof. Jacka Popiela certyfikat 1. edycji Nagrody im. Franka Wilczka, przyznawanej młodym polskim naukowcom za znaczące odkrycia w fizyce, astronomii lub pokrewnych dziedzinach. Laureat wyróżniony został za scharakteryzowanie populacji planet swobodnych w Drodze Mlecznej i odkrycie najbardziej wiarygodnych kandydatów na małomasywne planety swobodne.
więcej o Dr Przemysław Mróz otrzymał Nagrodę im. Franka Wilczka
Najstarsi studenci UJ zainaugurowali nowy rok akademicki w sieci

Najstarsi studenci UJ zainaugurowali nowy rok akademicki w sieci

15.10.2020
W czwartek 15 października 39. rok działalności zainaugurował Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku (JUTW). W roku akademickim 2020/2021 kształcenie rozpocznie pół tysiąca studentów 60+, którzy będą zgłębiać wiedzę na 4 głównych kierunkach i 9 fakultetach. W ofercie znalazło się także 6 języków obcych. Z uwagi na epidemię transmisję skromnej uroczystości w auli Collegium Novum można było zobaczyć w internecie.
więcej o Najstarsi studenci UJ zainaugurowali nowy rok akademicki w sieci
Konsul Węgier uhonorowana medalem „Plus ratio quam vis”
relacja uroczystość

Konsul Węgier uhonorowana medalem „Plus ratio quam vis”

13.07.2020
13 lipca konsul generalna Węgier w Krakowie prof. Adrienne Körmendy otrzymała srebrny medal „Plus ratio quam vis” z rąk rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciecha Nowaka. Jedno z najwyższych odznaczeń przyznawanych przez Uniwersytet Jagielloński zostało wręczone w trakcie uroczystego posiedzenia Senatu UJ w historycznej auli Collegium Maius.
więcej o Konsul Węgier uhonorowana medalem „Plus ratio quam vis”