Uroczystości

Zofia Gołubiew uhonorowana medalem "Plus ratio quam vis"
uroczystość

Zofia Gołubiew uhonorowana medalem "Plus ratio quam vis"

14.12.2015
10 grudnia w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach odbyło się uroczyste pożegnanie dyrektora Muzeum Narodowego w Krakowie, która ustępuje w tym roku ze stanowiska.
więcej o Zofia Gołubiew uhonorowana medalem "Plus ratio quam vis"
Spotkanie opłatkowe emerytowanych profesorów

Spotkanie opłatkowe emerytowanych profesorów

14.12.2015
14 grudnia 2015 roku w Collegium Maius odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe władz uniwersyteckich z emerytowanymi profesorami Uniwersytetu Jagiellońskiego, na którym obecni byli m.in. rektor, prorektorzy oraz dziekani wydziałów UJ.
więcej o Spotkanie opłatkowe emerytowanych profesorów
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy świętuje jubileusz 50-lecia

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy świętuje jubileusz 50-lecia

11.12.2015
- Dziś jest czas na refleksję. Na spojrzenie w przeszłość i uświadomienie sobie, że dobrze jest działać w zespole, który przywraca zdrowie naszym młodym pacjentom - mówił podczas jubileuszowej gali dyrektor naczelny Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie dr hab. med. Maciej Kowalczyk. Kierowany przez niego ośrodek był prekursorem w Polsce w operacjach rozdzielania bliźniąt syjamskich, leczeniu oparzeń czy wad serca u dzieci.
więcej o Uniwersytecki Szpital Dziecięcy świętuje jubileusz 50-lecia

10.12.2015
- To niezwykle radosny dzień. Dziś oficjalnie otwieramy najnowsze dziecko uniwersytetu, jakże piękne i dorodne - mówił 10 grudnia 2015 roku, podczas uroczystości na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, prof. Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Budowa kompleksu budynków przy ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 11 trwała 4 lata i pochłonęła 230 mln złotych.
więcej o Nowa siedziba Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oficjalnie otwarta
Dwa wieki Towarzystwa Naukowego z Uniwersytetem Krakowskim połączonego
relacja

Dwa wieki Towarzystwa Naukowego z Uniwersytetem Krakowskim połączonego

09.12.2015
„Twoja wiedza jest niczym, jeśli nie staje się udziałem innych" - słowa tej łacińskiej sentencji (Scire tuum nihil est, nisi te scire hoc sciat alter) znalazły się na okolicznościowym medalu, który prezes Polskiej Akademii Umiejętności prof. Andrzej Białas wręczył rektorowi UJ prof. Wojciechowi Nowakowi, wiceprezydent miasta Krakowa Elżbiecie Koterbie i byłemu wojewodzie małopolskiemu Jerzemu Millerowi.
więcej o Dwa wieki Towarzystwa Naukowego z Uniwersytetem Krakowskim połączonego