Wydarzenia kulturalne

Za nami III edycja Festiwalu Kultury i Mediów

05.06.2015
III edycja Festiwalu Kultury i Mediów Polikultura, której tematem przewodnim były pytania „Zabłocie. Komu? Po co?", odbyła się w dniach 22-31 maja 2015 roku na krakowskim Zabłociu oraz na terenie Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Organizatorami przedsięwzięcia byli studenci I roku zarządzania kulturą i mediami UJ wraz z koordynującymi ich działania pracownikami Instytutu Kultury.
więcej o Za nami III edycja Festiwalu Kultury i Mediów
Konferencja "Komiks Kon 2015. Komiks jako nieodłączna część popkultury"
konferencja

Konferencja "Komiks Kon 2015. Komiks jako nieodłączna część popkultury"

03.06.2015
W czwartek 28 maja 2015 roku odbyła się druga edycja konferencji Komiks Kon: „Komiks Kon 2015. Komiks jako nieodłączna część popkultury".
więcej o Konferencja "Komiks Kon 2015. Komiks jako nieodłączna część popkultury"
XVII Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

26.05.2015
W dniach 16-17 oraz 23-24 maja 2015 obyły się XVII Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego, organizowane przez Małopolski Instytut Kultury. Jednym z gospodarzy wydarzenia był Uniwersytet Jagielloński.
więcej o XVII Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego
„Po drugiej stronie światła" - widowisko multimedialne

25.05.2015
Wieczorem 22 maja w ramach Festiwalu Nauki w Krakowie 2015 zebrani na Rynku Głównym widzowie podziwiać mogli koncert i widowisko multimedialne zatytułowane
„Po drugiej stronie światła".
więcej o „Po drugiej stronie światła" - widowisko multimedialne
Noc w Ogrodzie Botanicznym UJ

18.05.2015
Podczas tegorocznej, 12. edycji Nocy Muzeów w Krakowie, zwiedzający mogli bezpłatnie zwiedzać wszystkie krakowskie muzea i wiele innych instytucji kulturalnych, które na ten wieczór przygotowały atrakcyjny program dla wszystkich uczestników