Marcelina Kościołek pokieruje Samorządem Studentów UJ

28 czerwca w Librarii Collegium Maius UJ odbyło się uroczyste podsumowanie upływającej kadencji Samorządu Studentów UJ. Ogłoszono także nazwisko nowej przewodniczącej tej organizacji - po długich obradach, które toczyły się minionej nocy, na stanowisko wybrana została Marcelina Kościołek. W spotkaniu udział wzięli członkowie kolegium rektorskiego, kanclerz i kwestor UJ.

- Wszyscy liczymy na owocną współpracę w nadchodzącym, trudnym czasie, kiedy pojawi się wiele wyzwań związanych z wprowadzaniem w życie regulacji wynikających z nowej ustawy o szkolnictwie wyższym. Mam nadzieję, że głos studentów na uczelni będzie jeszcze bardziej słyszalny - mówił rektor, zwracając się do nowej przewodniczącej, która obejmie funkcję 1 września.

Rektor prof. Wojciech Nowak wraz z prorektorem ds. dydaktyki prof. Armenem Edigarianem wręczyli okolicznościowe dyplomy dotychczasowym członkom Zarządu SS UJ, przewodniczącym rad wydziałowych oraz przewodniczącym komisji uczelnianych. Specjalne podziękowania skierowane zostały do ustępującego przewodniczącego Samorządu Studentów UJ - Jakuba Bakonyi’ego.

- Zrealizowaliśmy z sukcesem wiele zadań i sprostaliśmy wyzwaniom, które przed nami postawiono – z naszym udziałem udało się opracować nowy regulamin studiów, zatwierdzono nowy statut uczelni. We wszystkich naszych działaniach staraliśmy się być organizacją otwartą i aktywną. Nasza codzienna praca koncentrowała się na budowaniu zaufania i poczucia wspólnoty – mówił Jakub Bakonyi.

Jego następczyni – Marcelina Kościołek, wyraziła nadzieję, że wraz z zaangażowanym zespołem współpracowników podoła nowym wyzwaniom.

Marcelina Kościołek jest studentką fizjoterapii na Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum. Jej samorządowa ścieżka rozpoczęła się w 2013 roku. W 2015 roku została powołana na stanowisko przewodniczącej WRSS Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM. Funkcję tę pełniła do roku 2017, kiedy powierzona jej została rola przewodniczącej Rady Samorządu Studentów UJ CM i jednocześnie wiceprzewodniczącej Samorządu Studentów UJ ds. Collegium Medicum.

Z jej programem wyborczym można się zapoznać TUTAJ.

Koła naukowe z UJ nagrodzone w konkursie StRuNa

Studenci UJ nagrodzili osoby zaangażowane w rozwój ich kształcenia i codzienną pomoc

Pociąg "Relacji Kraków - Warszawa" odjechał ze stacji Scena Piast

Interkulturalia w Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie UJ