Lista wiadomości

nagrody

PAN i jej wydziały nagrodziły wybitnych naukowców i studentów UJ

25.11.2020
Jak co roku poszczególne wydziały Polskiej Akademii Nauk (PAN) przyznają nagrody naukowe. Poznaliśmy już nazwiska pierwszych laureatów. Wśród nich są pracownicy naukowi oraz studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o PAN i jej wydziały nagrodziły wybitnych naukowców i studentów UJ
Przewodniczący KRASP apeluje do ministra edukacji i nauki

25.11.2020
Prof. Arkadiusz Mężyk, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, wystosował list do skierowany do ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, w którym zaznacza, że "z niepokojem obserwuje przekazywane przez media wypowiedzi przedstawicieli Ministerstwa Edukacji i Nauki dotyczące rzekomego nierównego traktowania przez władze uczelni członków wspólnoty akademickiej ze względu na prezentowany przez nich światopogląd".
więcej o Przewodniczący KRASP apeluje do ministra edukacji i nauki
Rektorzy debatowali nad przyszłością polskich uczelni

24.11.2020
24 listopada odbywa się pierwsza część dwudniowej konferencji LUMEN 2020. W jej ramach przewidziano szereg spotkań on-line z udziałem przedstawicieli polskiego środowiska naukowego, którzy rozmawiali o wyzwaniach, jakie stoją przed uniwersytetami w dobie pandemii. W jednej z debat wzięli udział nowo powołani rektorzy uczelni, którzy przedstawili swoją wizję ich rozwoju w kadencji 2020–2024. W dyskusji uczestniczył rektor UJ prof. Jacek Popiel.
więcej o Rektorzy debatowali nad przyszłością polskich uczelni
Towarzystwo Doktorantów UJ nagrodzone w konkursie PRODOK
nagrody mobilna

Towarzystwo Doktorantów UJ nagrodzone w konkursie PRODOK

24.11.2020
Zakończyła się 13. edycja konkursu PRODOK 2020 na najbardziej prodoktorancką uczelnię. Podczas gali finałowej, która odbyła się zdalnie, Towarzystwo Doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego (TD UJ) otrzymało nagrodę dla najlepszego samorządu doktorantów w Polsce.
więcej o Towarzystwo Doktorantów UJ nagrodzone w konkursie PRODOK
UJ CM w ogólnoeuropejskim projekcie badań nad chorobami rzadkimi

24.11.2020
Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum (UJ CM) realizuje projekt FAIRVASC, którego celem jest stworzenie ogólnoeuropejskiej infrastruktury informatycznej umożliwiającej zbudowanie interoperacyjnych baz danych dotyczących zapaleń naczyń, grupy groźnych chorób rzadkich. Projekt finansowany jest przez European Joint Programme on Rare Diseases, poprzez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, a jego łączny budżet wynosi 2,3 mln euro.
więcej o UJ CM w ogólnoeuropejskim projekcie badań nad chorobami rzadkimi