Uniwersytet Jagielloński gościł delegację naukowców z Charkowa

16.05.2022
14 maja Uniwersytet Jagielloński odwiedziła rektor Charkowskiego Uniwersytetu Narodowego prof. Tetiana Kaganowska wraz z poprzednim rektorem tej uczelni prof. Vilem Bakirowem. Delegację przyjęła w swoim gabinecie prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec, której towarzyszyli dr hab. Piotr Bajor, prof. UJ z Instytutu Nauk Politycznych UJ oraz prof. Leszek Korporowicz z Instytutu Studiów Międzykulturowych UJ.
więcej o Uniwersytet Jagielloński gościł delegację naukowców z Charkowa
Dwie laureatki konkursu MSCA zrealizują na UJ swoje projekty badawcze

16.05.2022
Dr Dominika Kwaśna oraz dr Ewa Oleszycka otrzymały stypendia przyznawane w ramach konkursu ERA Fellowship. Tym samym znalazły się wśród zaledwie 50 osób z całego świata, których wnioski zostały najlepiej ocenione i skierowane do finansowania. Badaczki zatrudnione zostaną w ramach swoich grantów na Uniwersytecie Jagiellońskim jako instytucji goszczącej.
więcej o Dwie laureatki konkursu MSCA zrealizują na UJ swoje projekty badawcze
Koncert w 658. rocznicę założenia Uniwersytetu Jagiellońskiego
kultura mobilna

Koncert w 658. rocznicę założenia Uniwersytetu Jagiellońskiego

15.05.2022
W sobotę 14 maja w murach Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego obył się koncert z okazji 658. rocznicy założenia Uczelni przez króla Kazimierza Wielkiego. Słuchacze mieli okazję zapoznać się z najpiękniejszymi ariami i duetami operetkowymi oraz fragmentami z operowych arcydzieł Stanisława Moniuszki w wykonaniu artystów Opery Krakowskiej.
więcej o Koncert w 658. rocznicę założenia Uniwersytetu Jagiellońskiego
Koncert plenerowy w Ogrodzie Botanicznym UJ
kultura mobilna

Koncert plenerowy w Ogrodzie Botanicznym UJ

14.05.2022
13 maja w Ogrodzie Botanicznym UJ odbył się koncert "Piotr Nalepa Breakout Tour", który dedykowany był pamięci Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej, założycielom zespołu Breakout. Hasłem przewodnim koncertu było "Stop wojnie - No War".
więcej o Koncert plenerowy w Ogrodzie Botanicznym UJ
Uniwersytet Jagielloński świętuje 658. rocznicę powstania [ZDJĘCIA]
uroczystość mobilna rada uczelni senat

Uniwersytet Jagielloński świętuje 658. rocznicę powstania [ZDJĘCIA]

12.05.2022
Jako kontynuatorzy dzieła zapoczątkowanego przez założycieli krakowskiego Studium Generale jesteśmy wszelako dalecy od tego, aby spocząć na laurach. Mierzymy się wszak nieustannie z coraz to nowymi wyzwaniami, które wymagają od nas roztropności, determinacji, umiejętności wynajdywania rozwiązań dla problemów i sytuacji, które stają na naszej drodze - mówił podczas dzisiejszego posiedzenia Senatu rektor UJ prof. Jacek Popiel.
więcej o Uniwersytet Jagielloński świętuje 658. rocznicę powstania [ZDJĘCIA]