Lista wiadomości

Na Wydziale FAIS rozwijają nowoczesne technologie fotowoltaiczne

23.11.2020
Dostępny jest już 2. odcinek cyklu krótkich filmów "Tworząc lepsze jutro" traktujących o badaniach realizowanych przez naukowców Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Bohaterem kolejnego wydania jest dr hab. Jakub Rysz, prof. UJ, kierownik Zakładu Inżynierii Nowych Materiałów, który w swojej pracy zajmuje się opracowywaniem nowych technologii na potrzeby fotowoltaiki.
więcej o Na Wydziale FAIS rozwijają nowoczesne technologie fotowoltaiczne
Naukowcy UJ wśród najbardziej wpływowych ludzi nauki na świecie

23.11.2020
Kilkudziesięciu badaczy Uniwersytetu Jagiellońskiego znalazło się na liście TOP 2% najlepszych naukowców na świecie. Ranking - opracowywany przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier i przedsiębiorstwem SciTech Strategies - ocenia cały dorobek naukowy poszczególnych badaczy według indeksu bibliometrycznego.
więcej o Naukowcy UJ wśród najbardziej wpływowych ludzi nauki na świecie
Uhonorowano autorów najlepszych książek o tematyce żydowskiej

20.11.2020
Za nami 3. edycja Nagrody im. Józefa A. Gierowskiego i Chonego Shmeruka za najlepszą naukową publikację książkową w dziedzinie historii i kultury Żydów w Polsce. W tym roku kapituła, której przewodniczy dziekan Wydziału Historycznego UJ prof. Stanisław Sroka, nagrodziła 3 tytuły. W uroczystości, która z uwagi na sytuację epidemiologiczną odbyła się online, uczestniczyła prof. Dorota Malec, prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej.
więcej o Uhonorowano autorów najlepszych książek o tematyce żydowskiej
Ponad 57 mln złotych na projekty badawcze w konkursach NCN
osiągnięcie

Ponad 57 mln złotych na projekty badawcze w konkursach NCN

20.11.2020
Narodowe Centrum Nauki (NCN) po raz 19. ogłosiło wyniki konkursów OPUS i PRELUDIUM. Na projekty realizowane w ramach badań podstawowych badacze Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymają ponad 57 mln zł. Konkursy te od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród naukowców z UJ ubiegających się o finansowanie projektów badawczych. W tej edycji 71 zostało skierowanych do finansowania.
więcej o Ponad 57 mln złotych na projekty badawcze w konkursach NCN
Po raz czwarty przyznano nagrody w konkursie Camera Jagellonica
wydarzenie kulturalne

Po raz czwarty przyznano nagrody w konkursie Camera Jagellonica

19.11.2020
Za nami kolejna, czwarta już edycja konkursu fotograficznego Camera Jagellonica. Ze względu na otaczającą nas rzeczywistość była to edycja wyjątkowa, w której autorzy mogli przedstawić swoje zdjęcia w specjalnej kategorii "Świat w czasie pandemii", a ogłoszenie wyników odbyło się w formie zdalnej.
więcej o Po raz czwarty przyznano nagrody w konkursie Camera Jagellonica