"<span lang="en">Nature Communications</span>" donosi o badaniach naukowców z UJ

"Nature Communications" donosi o badaniach naukowców z UJ

12.05.2022
Na łamach prestiżowego czasopisma "Nature Communications" ukazała się praca "Triplet-driven chemical reactivity of β-carotene and its biological implications", która powstała pod kierownictwem prof. Leszka Fiedora z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W badaniach uczestniczyli również naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie (AGH) i Uniwersytetu w Niszu (Serbia).
więcej o "Nature Communications" donosi o badaniach naukowców z UJ
Młodzi naukowcy z UJ ze stypendiami Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Młodzi naukowcy z UJ ze stypendiami Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

11.05.2022
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) ogłosiła wyniki konkursu START 2022. Prestiżowe stypendia otrzyma 10 wybitnych, młodych naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego. W tym roku stypendia zostały przyznane po raz 30. Laureaci programu otrzymują roczne stypendium w wysokości 28 tys. zł. Mogą je przeznaczyć na dowolny cel.
więcej o Młodzi naukowcy z UJ ze stypendiami Fundacji na rzecz Nauki Polskiej
Otwarto Centrum Innowacyjnej Edukacji Medycznej UJ CM

11.05.2022
Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum uroczyście otworzył 10 maja nowoczesne Centrum Innowacyjnej Edukacji Medycznej UJ CM (CIEM UJ CM). Jednostka mieści się przy ul. Medycznej 7 w Krakowie-Prokocimiu. Rozbudowa i przebudowa tego budynku, a także wyposażenie, kosztowały 51 mln zł - to środki z Unii Europejskiej, z Ministerstwa Zdrowia oraz środki własne uczelni.
więcej o Otwarto Centrum Innowacyjnej Edukacji Medycznej UJ CM
Badaczki z Ukrainy będą pracowały na Uniwersytecie Jagiellońskim

Badaczki z Ukrainy będą pracowały na Uniwersytecie Jagiellońskim

11.05.2022
Dr Tetiana Tatarchuk i dr Halyna Dovhan będą kontynuowały kariery naukowe w najstarszej polskiej uczelni. W Krakowie będą prowadziły badania nad nowymi heterogenicznymi reakcjami katalitycznymi oraz rozwiązaniami prawnymi dotyczącymi cyfryzacji ukraińskiej administracji publicznej. Narodowe Centrum Nauki (NCN) rozstrzygnęło właśnie program specjalny dla badaczy uciekających przed wojną.
więcej o Badaczki z Ukrainy będą pracowały na Uniwersytecie Jagiellońskim
Prof. Wojciech Nowak i prof. Andrzej Matyja – Małopolanin i Człowiek Roku 2020
nagrody i wyróżnienia

Prof. Wojciech Nowak i prof. Andrzej Matyja – Małopolanin i Człowiek Roku 2020

10.05.2022
Uroczyste wręczenie tytułów Małopolanina Roku oraz Człowieka Roku, które przyznawane są odpowiednio przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski i Federację Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP odbyło się 10 maja w auli Collegium Novum UJ. Dyplomy laureatom wręczali wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Kazimierz Barczyk oraz rektor UJ prof. Jacek Popiel.
więcej o Prof. Wojciech Nowak i prof. Andrzej Matyja – Małopolanin i Człowiek Roku 2020