Lista wiadomości

Eksperci: Potrzebna jest nowa strategia testowania na COVID-19

18.11.2020
Testowanie w kierunku SARS-CoV-2 to jedno z podstawowych narzędzi zwalczania epidemii. Warto sobie jednak zdać sprawę, że cele testowania zmieniają się w zależności od fazy epidemii. W efekcie działający w początkowej fazie epidemii system testowania, który pozwalał na identyfikację osób zakażonych, jak i osób, z którymi dana zakażona osoba była w kontakcie, praktycznie przestał działać - uważają członkowie zespołu doradczego ds. COVID-19 przy prezesie PAN.
więcej o Eksperci: Potrzebna jest nowa strategia testowania na COVID-19

18.11.2020
Naukowcy pracujący w ramach międzynarodowego projektu Energy-SHIFTS (Energy Social sciences & Humanities Innovation Forum Targeting the SET-Plan), wśród których znalazło się również czworo badaczy z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego – Aleksandra Wagner, Seweryn Krupnik, Maria Świątkiewicz-Mośny i Tadeusz Rudek – opublikowali raport dotyczący pracy 21 urzędników odpowiedzialnych za europejską politykę energetyczną.
więcej o Ukazał się raport „Shifting perspectives: insights from the Energy Policy Fellowships”
Prof. Łukasz Gaweł dyrektorem Muzeum Narodowego w Warszawie

17.11.2020
Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. prof. Piotr Gliński powołał w poniedziałek na stanowisko dyrektora Muzeum Narodowego w Warszawie dr. hab. Łukasza Gawła, prof. UJ z Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego (WZiKS UJ). Pięcioletnia kadencja nowego dyrektora upłynie 15 listopada 2025 roku.
więcej o Prof. Łukasz Gaweł dyrektorem Muzeum Narodowego w Warszawie
Instytucje deklarują współpracę w ewaluacji reform uczelni i nauki

17.11.2020
"Jako reprezentanci środowiska akademickiego oraz instytucji przedstawicielskich szkolnictwa wyższego, dostrzegając potrzebę doskonalenia polskiego systemu szkolnictwa wyższego i nauki, deklarujemy naszą gotowość i potrzebę współpracy w tym obszarze" - napisali przedstawiciele 9 instytucji reprezentujących środowisko akademickie w opublikowanym w wczoraj na stronie Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich dokumencie.
więcej o Instytucje deklarują współpracę w ewaluacji reform uczelni i nauki
Debata "Rektorzy o przyszłości"
relacja rada uczelni

Debata "Rektorzy o przyszłości"

16.11.2020
Czworo rektorów krakowskich uczelni, profesorowie: Jacek Popiel (Uniwersytet Jagielloński), Jerzy Lis (Akademia Górniczo-Hutnicza), Stanisław Mazur (Uniwersytet Ekonomiczny) oraz Dorota Segda (Akademia Sztuk Teatralnych) spotkało się on- line, aby porozmawiać o tym, jakie bariery systemowe hamują dzisiaj rozwój polskich uniwersytetów jako generatorów kreatywności i innowacyjności oraz jakie zmiany w funkcjonowaniu szkół wyższych wymusi przedłużająca się pandemia COVID.
więcej o Debata "Rektorzy o przyszłości"