Medycy z Krakowa zakupili specjalistyczny sprzęt dla szpitala we Lwowie

Medycy z Krakowa zakupili specjalistyczny sprzęt dla szpitala we Lwowie

04.05.2022
Wysokospecjalistyczne narzędzia chirurgiczne o wartości prawie 70 tysięcy złotych trafią do Szpitala Klinicznego Państwowej Straży Granicznej we Lwowie. Zakupiono je z pieniędzy zebranych przez pracowników Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie w ramach trwającej ponad miesiąc wewnętrznej zbiórki "Pomoc dla Ukrainy".
więcej o Medycy z Krakowa zakupili specjalistyczny sprzęt dla szpitala we Lwowie
"<span lang="en">Chemical Science</span>" donosi o badaniach naukowych chemików z UJ

"Chemical Science" donosi o badaniach naukowych chemików z UJ

04.05.2022
Na łamach flagowego czasopisma wydawnictwa The Royal Society of Chemistry - Chemical Science, ukazała się praca "Mining anion–aromatic interactions in the Protein Data Bank", której współautorami są Emilia Kuźniak-Glanowska i dr hab. Robert Podgajny, prof. UJ z Zespołu Nieorganicznych Materiałów Molekularnych Wydziału Chemii UJ. Artykuł powstał w ramach realizacji interdyscyplinarnego programu studiów doktoranckich InterDokMed.
więcej o "Chemical Science" donosi o badaniach naukowych chemików z UJ
Władze UJ złożyły kwiaty pod pomnikiem Hugona Kołłątaja
uroczystość mobilna

Władze UJ złożyły kwiaty pod pomnikiem Hugona Kołłątaja

03.05.2022
W krakowskie obchody święta Konstytucji 3 Maja od 9 lat wpisuje się uroczystość upamiętniająca Hugona Kołłątaja - reformatora Akademii Krakowskiej i jej późniejszego rektora, współtwórcę Konstytucji 3 Maja. Dziś pod jego pomnikiem, znajdującym się na dziedzińcu Collegium Kołłątaja przy ulicy Gołębiej, władze najstarszej polskiej uczelni, na czele z rektorem UJ prof. Jackiem Popielem, złożyły kwiaty.
więcej o Władze UJ złożyły kwiaty pod pomnikiem Hugona Kołłątaja
Japońskie odznaczenie państwowe dla profesora Wojciecha Nowaka

Japońskie odznaczenie państwowe dla profesora Wojciecha Nowaka

29.04.2022
Rząd Japonii odznaczył Orderem Wschodzącego Słońca – Złote Promienie ze Wstęgą prof. Wojciecha Nowaka, rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w latach 2012-2020. Ambasada Japonii w specjalnym komunikacie podziękowała mu za jego wieloletnią działalność i wyraziła nadzieję, że zapoczątkowane przez niego więzy przyjaźni będą przyczyniały się do dalszego rozwoju relacji polsko-japońskich.
więcej o Japońskie odznaczenie państwowe dla profesora Wojciecha Nowaka
Absolwenci uniwersyteckiej enologii spotkali się w Krakowie

29.04.2022
W dniach 22-24 kwietnia 2022 r. odbył się I Kongres Absolwentów Enologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum pod hasłem "Quo vadis polska enologio?". Wydarzenie było zwieńczeniem obchodów 10-lecia powołania decyzją Senatu UJ, unikalnych w skali kraju, podyplomowych studiów enologicznych w roku 2011.
więcej o Absolwenci uniwersyteckiej enologii spotkali się w Krakowie