Festiwal podróżniczy Travenalia 2015
studenci wydarzenie kulturalne wydarzenie studenckie

Festiwal podróżniczy Travenalia 2015

26.10.2015
W dniach 24 i 25 października 2015 roku w Auditorium Maximum UJ miało miejsce wspaniałe wydarzenie podróżnicze Travenalia.
więcej o Festiwal podróżniczy Travenalia 2015
Prestiżowe nagrody dla uniwersyteckich lekarzy
nagrody i wyróżnienia

Prestiżowe nagrody dla uniwersyteckich lekarzy

26.10.2015
Prof. Janusz Skalski oraz dr hab. Maciej Kowalczyk znaleźli się w gronie uhonorowanych tytułami Portrety Polskiej Medycyny 2015. Wręczenie wyróżnień zwieńczyło pierwszy dzień 11. edycji Forum Rynku Zdrowia, jednej z najbardziej opiniotwórczych debat o stanie oraz przyszłości systemu ochrony zdrowia w Polsce. Co roku w dyskusji uczestniczy ponad tysiąc przedstawicieli środowiska medycznego oraz administracji publicznej i samorządowej.
więcej o Prestiżowe nagrody dla uniwersyteckich lekarzy
UJ w dziesiątce międzynarodowego rankingu

26.10.2015
Uniwersytet Jagielloński zajął 7. miejsce w zestawieniu najlepszych uczelni z państw Europy Środkowo-Wschodniej oraz Azji Centralnej, uwzględnionych w pilotażowej edycji QS University Rankings Emerging Europe and Central Asia 2014/15.
więcej o UJ w dziesiątce międzynarodowego rankingu

26.10.2015
Historia uczelni to w znacznym stopniu historia jej studentów. Jeśli spojrzymy wstecz, zauważymy, że charakter społeczności studenckiej Uniwersytetu Jagiellońskiego znacząco zmieniał się na przestrzeni wieków i niekiedy bardzo odbiegał od wizji, do której przywykliśmy dzisiaj.
więcej o Kim był student UJ na przestrzeni dziejów? Rozmowa z prof. Krzysztofem Stopką (część I)
Publikacja prof. Ewdoksii Papuci-Władyki w prestiżowym czasopiśmie

26.10.2015
Artykuł "Recent Polish excavations in the agora of Paphos, the ancient capital of Cyprus" autorstwa prof. Ewdoksii Papuci-Władyki, kierownika Zakładu Archeologii Klasycznej UJ, został opublikowany w najnowszym numerze "Antiquity". To renomowane, brytyjskie czasopismo, zajmujące się światową archeologią, poinformowało o uniwersyteckich badaniach wykopaliskowych w cypryjskim Pafos.
więcej o Publikacja prof. Ewdoksii Papuci-Władyki w prestiżowym czasopiśmie