Prof. Antoni Cetnarowicz odznaczony Orderem Jutrzenki Chorwackiej

12.05.2015
Odznaczenie przyznane zostało za szczególne zasługi dla nauki i promowanie jej poprzez szerzenie wiedzy o kulturowej i politycznej historii narodu chorwackiego drugiej połowy XIX wieku.
więcej o Prof. Antoni Cetnarowicz odznaczony Orderem Jutrzenki Chorwackiej
65 lat Krakowskiego Ośrodka Hematologicznego

11.05.2015
11 maja w Teatrze Słowackiego odbyło się uroczyste spotkanie pacjentów po przeszczepie szpiku kostnego zorganizowane przez profesora Aleksandra B. Skotnickiego oraz Zespół Katedry Hematologii UJ CM w Krakowie i Oddziału Klinicznego Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego z okazji 65-lecia Krakowskiego Ośrodka Hematologicznego. Dodatkowym powodem spotkania było też świętowanie wykonania w latach 1997- 2015 tysiąca zabiegów transplantacji.
więcej o 65 lat Krakowskiego Ośrodka Hematologicznego
Wizyta przedstawicieli Hong Kong University of Science and Technology

11.05.2015
Dnia 11 maja 2015 Uniwersytet Jagielloński odwiedziła delegacja z Hong Kong University of Science and Technology (HKUST). Delegacji przewodniczyli prezydent prof. Tony F. Chan oraz wiceprezydent dr Eden Y. Woon, którzy spotkali się z JM Rektorem prof. dr. hab. med. Wojciechem Nowakiem oraz pełnomocnikiem JMR ds. współpracy międzynarodowej, prof. Zdzisławem Machem.
więcej o Wizyta przedstawicieli Hong Kong University of Science and Technology
Wykład "Into the Digital Age: the World in the Twenty-First Century"

11.05.2015
11 maja 2015 roku o godzinie 19.00 w Auditorium Maxmum UJ rozpoczął się wykład wybitnego brytyjskiego socjologa, prof. Anthony'ego Giddensa, zatytułowany „Into the Digital Age: the World in the Twenty-First Century". Gościnny wykład otwarty dla całej społeczności akademickiej Krakowa odbył się z okazji odbywającego się 12 maja Święta Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz nadania prof. Giddensowi tytułu doktora honoris causa za jego nieoceniony wkład w rozwój nauk społecznych. W uroczystości wzięli udział liczni zaproszeni goście, reprezentujący środowisko akademickie, władze miasta i regionu, a także media krajowe i lokalne.
więcej o Wykład "Into the Digital Age: the World in the Twenty-First Century"
Kierunek - Uniwersytet Jagielloński

11.05.2015
W przeddzień Święta Uniwersytetu Jagiellońskiego, rektor prof. Wojciech Nowak spotkał się z dziennikarzami w Sali pod Belkami Collegium Maius. W głównej mierze spotkanie prasowe poświęcone zostało zainaugurowanej właśnie kampanii promocyjnej uczelni, której hasło brzmi „Chcesz być trendy przez stulecia? Kierunek UJ".
więcej o Kierunek - Uniwersytet Jagielloński