Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

październik 2023

20231001
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Inauguracja roku akademickiego 2023/2024

Data: 01.10.2023
Czas rozpoczęcia: 11.00
Miejsce: Auditorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 33
Inauguracja roku akademickiego 2023/2024

Uroczyste rozpoczęcie 660. roku akademickiego w naszej uczelni odbędzie się w auli Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Transmisję z uroczystości można będzie oglądać na stronie www.uj.edu.pl.

Uroczystość w Auditorium Maximum poprzedzi msza święta, która odprawiona zostanie o godz. 9.00 w kolegiacie św. Anny. Po mszy, z Collegium Maius wyruszy orszak profesorów UJ, który ulicami Krakowa przejdzie do Auditorium Maximum. Jest to jedyna w ciągu roku okazja, aby zobaczyć profesorów i władze Uniwersytetu Jagiellońskiego występujących publicznie w tradycyjnych strojach akademickich. Reprezentowany będzie każdy z szesnastu wydziałów UJ, a każdy z profesorów ubrany będzie w togę, której kolor symbolizuje dany wydział.

Podczas uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego, która rozpocznie się o godz. 11.00 w auli Auditorium Maximum UJ dokonana zostanie immatrykulacja studentów reprezentujących wszystkie wydziały uniwersytetu, a także wręczenie nagród Rektora UJ "Laur Jagielloński".

Wykład inauguracyjny pt. "Czy Arktyka sie zazieleni?" wygłosi dr hab. Michał Węgrzyn, prof. UJ.

TRANSMISJA UROCZYSTEJ INAUGIRACJI ROKU AKADEMICKIEGO BĘDZIE DOSTĘPNA NA KANALE UJ Live

UWAGA!

W związku z przejściem orszaku wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym:

  • w godz. 7.00-11.00 na ul. św. Anny, na odcinku od ul. Podwale do ul. Jagiellońskiej, obowiązuje czasowy zakaz ruchu i zatrzymywania;
  • od ok. godz. 10.00 -11.00, w czasie planowanego przejścia orszaku z Collegium Maius do Auditorium Maximum UJ przy ul. Krupniczej 33, wystąpią chwilowe ograniczenia ruchu na skrzyżowaniu ulic Straszewskiego i Piłsudskiego oraz ulicach: Piłsudskiego, Wenecja i Krupnicza.

Prosimy zwrócić uwagę na nowe znaki drogowe.

Przepraszamy za utrudnienia, równocześnie serdecznie zapraszając Mieszkańców Krakowa na trasę orszaku profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

mapa przedstawiająca trasę przemarszu orszaku profesorskiego

Widok zawartości stron Widok zawartości stron