Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

czerwiec 2024

20240626
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Filozofia XVII wieku - jej źródła i kontynuacje: idea wolności

Data: 26.06.2024 - 28.06.2024
Miejsce: Collegium Broscianum, ul. Grodzka 52
Organizator: Zakład Historii Filozofii UJ
Filozofia XVII wieku - jej źródła i kontynuacje: idea wolności

Zakład Historii Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do wzięcia udziału w konferencji naukowej "Filozofia XVII wieku - jej źródła i kontynuacje: idea wolności", która odbędzie się w Collegium Broscianum - siedzibie Instytutu Filozofii UJ.

- Sądzimy, że poglądy filozofów XVII wieku na wolność - w jej aspekcie politycznym, metafizycznym (konceptualnym), etycznym, prawnym oraz epistemologicznym - stanowić mogą naturalny przedmiot rozważań filozoficznych. Oczywistą jest rzeczą, że rozważania te mogą ponadto objąć zagadnienia powiązane z nowożytnym pojmowaniem idei wolności, pojmowaniem, które naszym zdaniem jest nadal inspirujące oraz warte badania środkami dostarczanymi przez filozofię i historię filozofii - informują organizatorzy.

Czas przewidziany na wystąpienie wynosi 20 minut. Przewidziana jest krótka dyskusja po każdym referacie lub dyskusja po referatach współtworzących sesję konferencyjną.

Opłata konferencyjna wynosi 350 zł. Organizatorzy zapewniają rezerwację miejsc w uniwersyteckiej bazie hotelowej (w Domu Gościnnym UJ "Floriańska", przy ul. Floriańskiej 49 lub w Bursie im. Stanisława Pigonia - Domu Profesorskim, przy ul. Garbarskiej 7a) na dni 25-28 czerwca.

Prosimy o kierowanie zgłoszeń na adres: p.spryszak@iphils.uj.edu.pl do 25 kwietnia br. W szczególnych przypadkach termin ten może ulec przedłużeniu.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron