Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

13
sobota
13.04.2024
Przejdź do wydarzeń
Trwające
calendar
XVI Krakowskie Spotkanie Starożytnicze "Imperia w starożytności"

12.04.2024 - 13.04.2024

Sekcja Historii Starożytnej i Bizantyńskiej Koła Naukowego Historyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza XVI Krakowskie Spotkanie Starożytnicze, które odbędzie się w Instytucie Historii UJ. Tegoroczna edycja bierze sobie za cel próbę odpowiedzi na pytanie, dlaczego imperia powstawały i znikały, dlaczego jedne były efemerycznymi bytami, gdy inne trwały przez całe wieki.
więcej o XVI Krakowskie Spotkanie Starożytnicze "Imperia w starożytności"
calendar
13. Kongres Młodej Socjologii

12.04.2024 - 14.04.2024

Kongres Młodej Socjologii jest wydarzeniem organizowanym przez Koło Naukowe Socjologii we współpracy z Instytutem Socjologii UJ. Od 13 lat stanowi jedną z najważniejszych w Polsce konferencji naukowych skupiających się wokół zagadnień społecznych, dając przestrzeń młodym badaczom społeczeństwa do zaprezentowania swoich osiągnięć naukowych. Spotkania te stały się forum wymiany wiedzy i doświadczeń studentów i doktorantów z różnych ośrodków naukowych.
więcej o 13. Kongres Młodej Socjologii
Wkrótce
calendar
Konferencja "Starość jak ją widzi psychologia. Zmieniający się obraz starości"

18.04.2024 - 19.04.2024

Instytut Psychologii UJ zaprasza do udziału w rozważaniach i poszukiwaniach odpowiedzi na pytania dotyczące zmieniającego się obrazu starości jako efektu różnorodnych modyfikacji zaznaczających się w poszczególnych obszarach życia w stuleciu szybkich i często nieprzewidywalnych zmian.
więcej o Konferencja "Starość jak ją widzi psychologia. Zmieniający się obraz starości"
calendar
Interdyscyplinarna studencka konferencja naukowa SeMPowisko 2024

18.04.2024 - 21.04.2024

SeMPowisko to wydarzenie organizowane od 22 lat przez Koło Matematyczno-Przyrodnicze Studentów UJ. Ideą konferencji jest wymienianie się wiedzą z różnych dziedzin nauk ścisłych oraz zdobywanie doświadczenia w pracy naukowej. Studenci mają możliwość zaprezentowania wyników swoich badań i dyskusji nad nimi. Równocześnie jest to okazja do wysłuchania interesujących odczytów o szerokim zakresie tematycznym.
więcej o Interdyscyplinarna studencka konferencja naukowa SeMPowisko 2024
calendar
Ogrywanie historii. Rola i miejsce gier w historiografii

20.04.2024

Sekcja Gier Historycznych oraz Sekcja Historii w Przestrzeni Publicznej Koła Naukowego Historyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do wzięcia aktywnego udziału w ogólnopolskiej konferencji studencko-doktoranckiej pt. "Ogrywanie Historii. Rola i miejsce gier w historiografii".
więcej o Ogrywanie historii. Rola i miejsce gier w historiografii
calendar
Eksperci i laicy o sieciowym dyskursie zdrowotnym

24.04.2024

Instytut Filologii Angielskiej UJ zaprasza na spotkanie poświęcone nowym praktykom związanym z rozwojem dyskursu sieciowego o tematyce zdrowotnej. Dyskusja będzie okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy ekspertami związanymi z różnymi aspektami sieciowej komunikacji zdrowotnej ze zwróceniem szczególnej uwagi na interakcjach laik-ekspert.
więcej o Eksperci i laicy o sieciowym dyskursie zdrowotnym
calendar
X Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Młodzi o Sporcie"

24.04.2024

Koło Naukowe Managerów Sportu UJ ma zaszczyt już po raz 10. zaprosić na konferencję poświęconą zagadnieniom zarządzania w sporcie. Wydarzenie jest adresowane do wszystkich pasjonatów szeroko rozumianej branży sportowej. Motywem przewodnim tegorocznej konferencji jest przywództwo w sporcie, tym niemniej organizatorzy zachęcają do zgłaszania posterów i artykułów dotyczących także pozostałych wyzwań zarządzania w sporcie.
więcej o X Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Młodzi o Sporcie"
calendar
Neuronus 2024 <span lang="en">Neuroscience</span> Forum

25.04.2024 - 27.04.2024

Konferencja organizowana jest przez studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego i gromadzi uczestników z całego świata. Ugruntowała ona swoją pozycję jako jedno z czołowych wydarzeń poświęconych neuronauce w Europie, podczas którego możemy obserwować zderzenie się dwóch światów - pełnej zapału nauki rozwijanej przez młode pokolenie i przestrzeni doświadczonych profesorów, będących ekspertami w swoich dziedzinach.
więcej o Neuronus 2024 Neuroscience Forum
calendar
Kolonializm i Dekolonizacja od XV do XX wieku

25.04.2024 - 27.04.2024

Koło Historyków Studentów UJ oraz Wydziałowa Rada Samorządu Studentów Wydziału Historycznego UJ zapraszają do uczestnictwa w II Krakowskim Kongresie Historyków Studentów. Tytuł tego rocznej edycji brzmi "Kolonializm i Dekolonizacja od XV do XX wieku". Samo wydarzenie będzie miało charakter naukowej konferencji międzynarodowej.
więcej o Kolonializm i Dekolonizacja od XV do XX wieku
calendar
Międzynarodowa studencko-doktorancka konferencja naukowa "O NAS"

09.05.2024 - 10.05.2024

Koło Naukowe Komparatystów UJ ma przyjemność zaprosić na międzynarodową, studencko-doktorancką Konferencję Naukową "O NAS". Wydarzenie jest w zamierzeniu przestrzenią do rozmowy na temat konstruowania i unicestwiania wspólnot w literaturze / przez literaturę i roli komparatystyki w badaniu tych procesów. Konferencja odbędzie się w trybie hybrydowym.
więcej o Międzynarodowa studencko-doktorancka konferencja naukowa "O NAS"
calendar
XIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Turystyka w Naukach Społecznych"

13.05.2024 - 14.05.2024

Głównym tematem konferencji pozostaje analiza rynku turystycznego w Polsce i za granicą. Dodatkowym celem będzie zgłębienie aspektów wykorzystania nowoczesnych technologii w sektorze turystycznym, ze szczególnym uwzględnieniem nowych możliwości po pandemii COVID-19. Podczas konferencji zostanie zorganizowana też hybrydowa sesja z cyklu międzynarodowych spotkań Tourism Cafe Lab, w kooperacji z Euro-Asia Tourism Study Association.
więcej o XIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Turystyka w Naukach Społecznych"
calendar
Między mitem a rzeczywistością: blaski i mroki kultury rycerskiej

14.05.2024 - 15.05.2024

Koło Naukowe Literatury Dawnej Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do wzięcia udziału ogólnopolskiej studencko-doktoranckiej konferencji naukowej poświęconej tematyce rycerstwa, która odbędzie się w trybie hybrydowym. Spotkanie to ma na celu rozważenie różnorodnych aspektów rycerstwa, zarówno jako ideału społecznego czy funkcji społeczno-politycznej, jak i jako motywu tekstów kultury.
więcej o Między mitem a rzeczywistością: blaski i mroki kultury rycerskiej
Powrót do góry

Widok zawartości stron Widok zawartości stron