Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

13
sobota
13.04.2024
Przejdź do wydarzeń
Trwające
calendar
Wystawa "Zawsze pomiędzy poza – książki Radosława Nowakowskiego"

05.04.2024 - 29.04.2024

W Bibliotece Jagiellońskiej zaprezentowane zostaną książki Radosława Nowakowskiego - muzyka, bębniarza w zespole Osjan oraz twórcy książki niekonwencjonalnej. Artysta łączy w swoich dziełach dwa kierunki: liberaturę i książkę artystyczną. Oprócz słów wykorzystuje materialne cechy książki, takie jak ilustracje, format, kształt, kolor i rodzaj czcionki. Na wystawie zaprezentowane zostaną długie leporella, harmonijkowe dzieła, które zaciekawiają zarówno formą, jak i treścią.
więcej o Wystawa "Zawsze pomiędzy poza – książki Radosława Nowakowskiego"
calendar
Wystawa "Geo-grafiki"

18.03.2024 - 13.04.2024

Czym są geo-grafiki? To obrazy (nie zdjęcia) wybranych fragmentów powierzchni Ziemi, które autor prac dr hab. Michał Paszkowski pozyskał z serwisu Google Earth i poddał graficznej obróbce. Wyszukiwanie interesujących plastycznie obszarów naszej planety to najważniejsza część procesu twórczego.
więcej o Wystawa "Geo-grafiki"
Wkrótce
calendar
Spotkanie poświęcone książce "Szmuel Josef Agnon. Historia życia"

16.04.2024

Pełna faktów i anegdot biografia Szmuela Josefa Agnona opowiada o życiu jednego z najwybitniejszych pisarzy hebrajskich XX wieku. Izraelski historyk literatury Dan Laor w niezwykle rzetelny, a zarazem bardzo przystępny sposób przedstawia czytelnikom losy i ewolucję twórczości tego urodzonego w Buczaczu pisarza w książce opublikowanej jako najnowszy tom serii Studia Polsko-Żydowskie Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Spotkanie poświęcone książce "Szmuel Josef Agnon. Historia życia"
calendar
Wspólny koncert chóru <span lang='la'>Camerata Jagellonica</span> oraz Orkiestry Uniwersytetu w Heidelbergu

19.04.2024

Głównym punktem artystycznym koncertu będzie wspólne wykonanie "Glorii" Francisa Poulenca. W programie znajdą się także utwory takich kompozytorów jak: Maurice Duruflé, Giovanni Gabrieli i Henryk Mikołaj Górecki. Wstęp wolny.
więcej o Wspólny koncert chóru Camerata Jagellonica oraz Orkiestry Uniwersytetu w Heidelbergu
calendar
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23.04.2024

Biblioteka Jagiellońska i Wydawnictwo Bo.wiem zapraszają na wyjątkowe wydarzenia, podczas których skupimy się na materialnej postaci książek i ich znaczeniu dla naszej kultury. Uwielbiasz czytać? Dołącz do nas w tym dniu.
więcej o Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Powrót do góry

Widok zawartości stron Widok zawartości stron