Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Popularne artykuły Popularne artykuły

Popularne wydarzenia

Chłopskość - narracje i reorientacje

Chłopskość - narracje i reorientacje

Koło Naukowe Historii Literatury Polskiej XX Wieku Uniwersytetu Jagiellońskiego ma przyjemność zaprosić na ogólnopolską studencko-doktorancką konferencję naukową "Chłopskość - narracje i reorientacje".
Liczba wyświetleń: 2548
Konferencja z okazji 10-lecia Repozytorium UJ

Konferencja z okazji 10-lecia Repozytorium UJ

Biblioteka Jagiellońska w Krakowie organizuje konferencję "Cyfrowe repozytoria naukowe: narzędzia, funkcje, kierunki zmian. Dziesięciolecie Repozytorium Uniwersytetu Jagiellońskiego (RUJ)". Celem wydarzenia jest analiza przeszłości, teraźniejszości oraz próba dokonania diagnozy przyszłości repozytoriów cyfrowych.
Liczba wyświetleń: 2323
Noc Biologów 2024 na Wydziale Biologii UJ

Noc Biologów 2024 na Wydziale Biologii UJ

Zapraszamy wszystkich pasjonatów biologii na kolejną edycję Nocy Biologów na Wydziale Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Spotkania organizowane będą w Ogrodzie Botanicznym UJ oraz na terenie III Kampusu UJ w budynkach Instytutu Zoologii i Badań Biomedycznych, Instytutu Nauk o Środowisku i Instytutu Botaniki.
Liczba wyświetleń: 1955
Uniwersytecki Koncert Noworoczny

Uniwersytecki Koncert Noworoczny

Uniwersyteckie Koncerty Noworoczne od lat są nieodłączną częścią kulturalnego kalendarza Krakowa - już po raz piętnasty uczcimy nadejście Nowego Roku, oddamy się karnawałowemu szaleństwu i wspólnie posłuchamy wyśmienitej muzyki. A wszystko to w doborowym towarzystwie Artystów Opery Krakowskiej, Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica, Zespołu Pieśni i Tańca UJ "Słowianki" oraz Orkiestry Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.
Liczba wyświetleń: 1783
"<span lang='la'>Ubi societas ibi ius</span>" - wystawa w Muzeum UJ

"Ubi societas ibi ius" - wystawa w Muzeum UJ

Od 20 grudnia w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego zagości wystawa pt. "Ubi societas ibi ius. Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego jako spiritus movens rozwoju społecznego i politycznego na przestrzeni dziejów" zorganizowana przez Wydział Prawa i Administracji UJ. Znaczna część prezentowanych eksponatów na wystawie pochodzi ze zbiorów Muzeum Militarnych Dziejów Śląska w Pszczynie, a także ze zbiorów Biblioteki Jagiellońskiej.
Liczba wyświetleń: 1621
Dzień Otwarty UJ

Dzień Otwarty UJ

22 marca odbędzie się stacjonarny Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zapraszamy od godz. 9.00 do godz.15.00 do Auditorium Maximum UJ przy ul. Krupniczej 33 w Krakowie.
Liczba wyświetleń: 1600
Zapisy na VII Dyktando Krakowskie

Zapisy na VII Dyktando Krakowskie

Uniwersytet Jagielloński w poniedziałek 12 lutego rozpoczyna zapisy na VII Dyktando Krakowskie, które odbędzie się 9 marca 2024 roku. To kolejna edycja imprezy, w trakcie której sprawdzić mogą się amatorzy języka ojczystego. Wydarzenie odbywa się w ramach Miesiąca Języka Ojczystego.
Liczba wyświetleń: 1315
Krakowskie Konferencje Naukowe 2024

Krakowskie Konferencje Naukowe 2024

Po raz 14 rusza inicjatywa Krakowskie Konferencje Naukowe, która skierowana jest do podmiotów organizujących konferencje naukowe w Krakowie, chcących promować miasto jako ośrodek naukowy. Kwota ogólna przeznaczona na realizację programu w 2024 roku wynosi 150 tys. złotych. Nabór wniosków trwa do 5 lutego br. Zadanie realizowane jest przez Urząd Miasta Krakowa oraz Polską Akademię Umiejętności (PAU).
Liczba wyświetleń: 1282
Wystawa "Na pograniczu światów III: Wyspa dnia poprzedniego"

Wystawa "Na pograniczu światów III: Wyspa dnia poprzedniego"

Tytuł wystawy w CEP UJ nawiązuje do odkryć geograficznych i przyrodniczych oraz ma korzenie w literaturze, np. "Podróży Guliwera" czy "Kandyda". Z jednej strony przyczyniły się one do postępu cywilizacyjnego, z drugiej zaowocowały upadkiem niektórych kultur czy wymarciem wielu gatunków zwierząt i roślin. Wystawa stanowi swoistą podróż zarówno w dawne, egzotyczne lądy, jak i w marzenie ludzkości o odkrywanie nieznanego.
Liczba wyświetleń: 1278
Nowoczesność reglamentowana. Modernizm w PRL

Nowoczesność reglamentowana. Modernizm w PRL

Muzeum Narodowe w Krakowie wraz z Instytutem Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do wzięcia udziału w konferencji naukowej "Nowoczesność reglamentowana. Modernizm w PRL". Wydarzenie towarzyszy wystawie pod tym samym tytułem, która prezentowana jest w Krakowie do 14 kwietnia br. Organizatorzy przedmiotem dyskusji chcieliby uczynić złożony charakter sztuki nowoczesnej w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.
Liczba wyświetleń: 1140

Widok zawartości stron Widok zawartości stron