Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20230316

Cykl wykładów popularnonaukowych dla uczniów "Naukowe Czwartki"

Data: 16.03.2023 - 15.06.2023
Miejsce: Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ, ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 11
Organizator: Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ
Witryna internetowa wydarzenia: https://naukoweczwartki.fais.uj.edu.pl
Cykl wykładów popularnonaukowych dla uczniów "Naukowe Czwartki"

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do uczestnictwa w kolejnej edycji "Naukowych Czwartków", którą 16 marca br. rozpocznie dr Grzegorz Stachowski, wygłaszając wykład "Fotometria: jak zmierzyć światło gwiazd".

 


"Podczas prelekcji dowiemy się, jak określamy jasność gwiazd oraz poznamy historyczne i współczesne metody pomiaru jasności. Zobaczymy, jak działają kamery cyfrowe i czym różni się kamera astronomiczna od aparatu cyfrowego. Omówimy również, jakie są potrzebne kalibracje i metody analizy danych do osiągnięcia pożądanego wyniku: pomiaru jasności gwiazdy" - zachęcają organizatorzy.

"Naukowe Czwartki" to cykl wykładów popularnonaukowych dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół średnich. Prelekcje odbywają się raz w miesiącu, w czwartki o godzinie 10.30, na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przy ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 11. Uczestnictwo w wykładach jest bezpłatne, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron