Konferencja Prorektorów ds. Nauki Uniwersytetów Medycznych

Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum był gospodarzem konferencji Prorektorów ds. Nauki Uniwersytetów Medycznych, która odbyła się 14 kwietnia 2015 roku w Collegium Maius UJ. Obrady otworzyli prof. Stanisław Kistryn, prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych oraz prof. Maciej Małecki, pełnomocnik rektora UJ ds. nauki i rozwoju w Collegium Medicum.

W trakcie konferencji dyskutowano na temat ustawy o doświadczeniach na zwierzętach laboratoryjnych w kontekście nowych uregulowań prawnych i ich konsekwencji dla prowadzenia eksperymentów naukowych w Polsce oraz omawiano problemy związane z realizacją niekomercyjnych badań klinicznych i bieżący stan prac nad zmianą przepisów je regulujących. Poruszono też zmiany w regulacjach dotyczących ostatnich konkursów Narodowego Centrum Nauki, a także założenia zmian w zasadach oceny jednostek naukowych przygotowywanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych. Dyskutowano również na temat bieżącej praktyki w odniesieniu do kryteriów występowania o tytuły i stopnie naukowe w uczelniach medycznych.

Data publikacji: 15.04.2015
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały