Dzieci nagrodziły najlepszych wykładowców w Krakowie

5 października wręczono nagrody Wykładowcy Roku 2018/19 na Uniwersytecie Dzieci w Krakowie. Wyróżnieni zostali najlepsi z najlepszych, którzy szczególnie wysoko zostali ocenieni przez małych studentów. Tytuł Wykładowcy Roku przyznawany jest prowadzącym zajęcia za poszerzanie horyzontów, umiejętność zainteresowania dzieci nowymi tematami oraz wyjaśniania im zawiłych treści w prosty i przystępny sposób.

Laureaci zostali wyłonieni spośród kilkuset naukowców, artystów, ludzi biznesu oraz specjalistów różnych branż, którzy prowadzili zajęcia dla niemal 3000 studentów Uniwersytetu Dzieci w wieku 6-16 lat. Po każdych zajęciach dzieci oddają swój głos do urny ocen. Krakowscy studenci przyznali nagrody w dwóch kategoriach - za najlepszy wykład i warsztaty. Zwycięzcy otrzymali statuetki dla najlepszych z najlepszych, małe rakietki Uniwersytetu Dzieci oraz pamiątkowe dyplomy.

Wykładowcami Roku 2018/19 zostali:

• W kategorii warsztaty: red. Łukasz Wojtusik (doktorant na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ oraz Grupa Radiowa Agory), za cykl seminariów z dziennikarstwa radiowego;
  • W kategorii wykłady: mgr inż. arch. Leszek Orzechowski (Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej) za wykład "Jak będą wyglądały domy w kosmosie?".

Wśród wyróżnionych znalazły się m .in.:

• dr n. med. Paulina Dumnicka i dr n. med. Joanna Tisończyk (Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum) za cykl seminariów z diagnostyki medycznej;
  • Marlena Łodyga (absolwentka Wydziału Chemii UJ) za warsztaty "Dlaczego tabletki musują?";
  • dr Koryna Lewandowska (Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ) za wykład "Dlaczego nie można samemu się połaskotać?".

fot. Dominika Sokołowska i Jakub Firlej

Prof. Marian Mrozek laureatem Nagrody Głównej PTM im. Hugona Steinhausa