Student Uniwersytetu Jagiellońskiego wyróżniony w konkursie INTERSTUDENT 2024

09.02.2024
Pochodzący z Kolumbii Esteban Ortiz Escobar, student kierunku International Relations and Area Studies (IRAS) oferowanego przez Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, został jednym z laureatów 14. edycji konkursu INTERSTUDENT. Nagrodę przyznano mu w trakcie organizowanej w tym roku przez Politechnikę Poznańską konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce” za wyjątkowe osiągnięcia w działalności charytatywnej.
więcej o Student Uniwersytetu Jagiellońskiego wyróżniony w konkursie INTERSTUDENT 2024
Nagroda im. ks. Stanisława Musiała dla Roberta Szuchty i Agnieszki Cahn

06.02.2024
1 marca na Uniwersytecie Ignatianum w Krakowie zostanie wręczona Nagroda im. ks. Stanisława Musiała, przyznawana osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego. Za twórczość nagrodzony został Robert Szuchta, a za działalność społeczną - Agnieszka Cahn.
więcej o Nagroda im. ks. Stanisława Musiała dla Roberta Szuchty i Agnieszki Cahn
Nagrody za najlepsze prace dotyczące ochrony zabytków i muzealnictwa

01.02.2024
W Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w Konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków i Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków na najlepsze prace studialne, naukowe oraz popularyzatorskie, dotyczące ochrony zabytków i muzealnictwa - edycja 2023. W gronie uhonorowanych znalazło się dwoje autorów rozpraw doktorskich, które zostały obronione w Uniwersytecie Jagiellońskim.
więcej o Nagrody za najlepsze prace dotyczące ochrony zabytków i muzealnictwa
Nagrody za prace z zakresu ochrony klienta na rynku finansowym

02.01.2024
Komisja konkursowa, w której składzie znaleźli się eksperci z zakresu ochrony klientów podmiotów rynku finansowego reprezentujący różne ośrodki naukowe w Polsce, podjęła decyzję w sprawie rozstrzygnięcia VI Konkursu o Nagrodę Rzecznika Finansowego. W gronie laureatów znaleźli się autorzy prac obronionych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ).
więcej o Nagrody za prace z zakresu ochrony klienta na rynku finansowym
Wręczono Nagrody im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego

14.12.2023
13 grudnia w siedzibie Wydawnictwa Literackiego w Krakowie odbyła się uroczystość, podczas której ogłoszono laureatów XXIII edycji konkursu im. W. Felczaka i H. Wereszyckiego, w którym nagradzane są publikacje dotyczące dziejów Europy Środkowo-Wschodniej i jej relacji z Polską w okresie od średniowiecza do współczesności. Ustanowione przez krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego i Wydział Historyczny UJ nagrody odebrali Dušan Fundić i Miklós Mitrovits.
więcej o Wręczono Nagrody im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego