Collegium Novum: Nagrody im. ks. Stanisława Musiała wręczone

Collegium Novum: Nagrody im. ks. Stanisława Musiała wręczone

06.03.2020
Politolog, ekonomista i działacz katolicki prof. Jan Grosfeld oraz sportowiec i twórca projektu "Ludzie, nie liczby" Dariusz Popiela odebrali w auli Collegium Novum Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za rok 2019. Wyróżnienia otrzymują osoby zasłużone dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego. O wyborze nagrodzonych decyduje kapituła, której przewodniczy prof. Wojciech Nowak, rektor UJ.
więcej o Collegium Novum: Nagrody im. ks. Stanisława Musiała wręczone
Profesor Katarzyna Fazan laureatką Krakowskiej Książki Miesiąca

Profesor Katarzyna Fazan laureatką Krakowskiej Książki Miesiąca

02.03.2020
Tom Kantor. Nie/Obecność dr hab. Katarzyny Fazan, prof. UJ z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymał tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca Marca. W konkursie, który w 1995 roku ustanowił Śródmiejski Ośrodek Kultury, nagradzani są autorzy krakowscy lub książki o grodzie Kraka.
więcej o Profesor Katarzyna Fazan laureatką Krakowskiej Książki Miesiąca
Ogłoszono laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za rok 2019
nagrody i wyróżnienia

Ogłoszono laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za rok 2019

18.02.2020
Nagrodę im. księdza Stanisława Musiała, przyznawaną osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego odbiorą 6 marca prof. Jan Grosfeld, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Dariusz Popiela - kajakarz, twórca projektu "Ludzie, nie liczby".
więcej o Ogłoszono laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za rok 2019
Profesor Adam Jelonek z nagrodą "Gwiazda umiędzynarodowienia"
nagrody

Profesor Adam Jelonek z nagrodą "Gwiazda umiędzynarodowienia"

20.01.2020
Już po raz trzeci uhonorowano osoby mające wybitne osiągnięcia w badaniach nad internacjonalizacją, zarządzaniu procesem umiędzynarodowienia, marketingiem za granicą, kształceniu obcokrajowców i działaniach w zakresie dyplomacji akademickiej. W kategorii gwiazda dyplomacji publicznej zwyciężył prof. Adam Jelonek z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Profesor Adam Jelonek z nagrodą "Gwiazda umiędzynarodowienia"
Laur Medyczny PAN dla studenta Wydziału Lekarskiego UJ CM
nagrody i wyróżnienia

Laur Medyczny PAN dla studenta Wydziału Lekarskiego UJ CM

16.12.2019
11 grudnia w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica w Warszawie odbyła się uroczystość, podczas której Dominik Taterra, student VI roku kierunku lekarskiego, otrzymał honorowe wyróżnienie i medal Polskiej Akademii Nauk – Laur Medyczny im. Doktora Wacława Mayzla. To nagroda za cykl prac naukowych zatytułowany "Anatomia kliniczna w chirurgii".
więcej o Laur Medyczny PAN dla studenta Wydziału Lekarskiego UJ CM