Profesor Stanisław Sroka nagrodzony za badania nad dziejami Spisza

Profesor Stanisław Sroka nagrodzony za badania nad dziejami Spisza

14.03.2018
Prodziekan ds. ogólnych Wydziału Historycznego UJ prof. Stanisław Sroka otrzymał Nagrodę Benefactor Musaei Scepusiensis (Dobrodzieja Muzeum Spiskiego). Laureata uhonorowano w kategorii badań naukowych za osiągnięcia w przybliżaniu historii Spisza. Pamiątkowy dyplom oraz medal - kopię monety rzymskiej, której oryginał znaleziono w jaskini pod Zamkiem Spiskim - odebrał 9 marca podczas uroczystości w Teatrze Miejskim w Lewoczy.
więcej o Profesor Stanisław Sroka nagrodzony za badania nad dziejami Spisza
W Akademii Ignatianum wręczono Nagrody im. ks. Stanisława Musiała

W Akademii Ignatianum wręczono Nagrody im. ks. Stanisława Musiała

02.03.2018
Za twórczość w duchu dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej i polsko-żydowskiej nagrodzono teologa ks. prof. Michała Czajkowskiego, a za inicjatywy społeczne na rzecz dialogu i współpracy chrześcijańsko- i polsko-żydowskiej katechetkę Urszulę Antosz-Rekucką. Uroczystość odbyła się 2 marca, w auli im. ks. Grzegorza Piramowicza Akademii Ignatianum, w przededniu rocznicy śmierci patrona nagrody.
więcej o W Akademii Ignatianum wręczono Nagrody im. ks. Stanisława Musiała
Studentka UJ nagrodzona przez Polsko-Chińską Radę Biznesu

Studentka UJ nagrodzona przez Polsko-Chińską Radę Biznesu

12.02.2018
W ubiegłym tygodniu, podczas noworocznego spotkania członków i partnerów Polsko-Chińskiej Rady Biznesu, ogłoszono zwycięzców 2. edycji konkursu na najlepsze prace z zakresu współczesnej współpracy gospodarczej Polski i Chin. Wśród 4 najlepszych autorów znalazła się Natalia Ojczyk, studentka Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego (IBiDW UJ).
więcej o Studentka UJ nagrodzona przez Polsko-Chińską Radę Biznesu
Podano nazwiska laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała
nagrody i wyróżnienia

Podano nazwiska laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała

07.02.2018
Katechetka Urszula Antosz-Rekucka i teolog ks. prof. Michał Czajkowski - to laureaci Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za rok 2017, przyznawanej osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego. O wyborze nagrodzonych decyduje kapituła, której przewodniczy prof. Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 2 marca w Akademii Ignatianum w Krakowie.
więcej o Podano nazwiska laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała
Wojskowy Oskar dla doktora Tomasza Sanaka z UJ CM
nagrody i wyróżnienia

Wojskowy Oskar dla doktora Tomasza Sanaka z UJ CM

29.01.2018
Doktor Tomasz Sanak pracuje w Katedrze Anestezjologii i Intensywnej Terapii Wydziału Lekarskiego UJ CM. Jest ratownikiem medycznym, instruktorem i twórcą programów szkoleniowych z zakresu medycyny pola walki. W plebiscycie magazynu wojskowego „Polski Zbrojnej”, którego celem jest uhonorowanie osób zasłużonych dla Wojska Polskiego, zdobył Buzdygana Internautów.
więcej o Wojskowy Oskar dla doktora Tomasza Sanaka z UJ CM